Bosna Hersek için 4 TIR yardım malzemesi daha Bursa'dan yola çıktı

Bursa'dan geçtiğimiz ay sel felaketi yaşayan Bosna’ya gönderilen 20 TIR dolusu yardım malzemesinin ardından, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) destekleriyle hazırlanan 4 TIR yardım malzemesi daha bölgeye uğurlandı. Bursa Büyükşehir...

Bosna Hersek için 4 TIR yardım malzemesi daha Bursa'dan yola çıktı
10 Haziran 2014 Salı 13:28

Bursa'dan geçtiğimiz ay sel felaketi yaşayan Bosna’ya gönderilen 20 TIR dolusu yardım malzemesinin ardından, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) destekleriyle hazırlanan 4 TIR yardım malzemesi daha bölgeye uğurlandı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yardımların Bosna’da hayat normale dönene kadar devam edeceğini söyledi. BTSO Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, dostluğun ancak zor günlerde belli olacağını hatırlatarak, kötü gün dostu olduklarını göstermek amacıyla BTSO olarak çam sakızı çoban armağanı bir destek vermek istediklerini vurguladı.

Bosna Hersek’te yaşanan sel felaketinin ardından bölgede yaraların sarılması için Türkiye genelinde seferberlik başlatılırken, Bursa’daki yardım organizasyonlarının çatı kuruluşu haline gelen Büyükşehir Belediyesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın katkılarıyla yardım konvoylarına bir yenisini daha ekledi. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hatırlanan ve içinde giyecek, gıda, ev eşyası, battaniye ve temizlik malzemeleri bulunan 4 TIR Merinos Park’tan Bosna’ya uğurlandı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, dost ve kardeş ülke Bosna Hersek’ten gelen sel felaketi haberiyle hemen yardım çalışmalarını başlattıklarını belirterek, 4 milyon nüfuslu Bosna Hersek’te yaklaşık 1 milyonluk nüfusun selden etkilendiğini söyledi. 100 binin üzerinde ev, işleri, okul, hastane ve kamu binasının kullanılamaz hale geldiğini ifade eden Başkan Altepe, "Kardeşlik, dostluk zor zamanda belli oluyor. Bosna Hersek bizim bir parçamız. Türkiye olarak bu zor zamanda Bosna’nın yanındayız. Bursa başta olmak üzere, Marmara Belediyeler Birliği üyesi belediyelerle yardım için harekete geçtik. Bursa ve Türkiye olarak dostluğumuzu en güzel şekilde göstermeyi amaçlıyoruz. Bosna’da hayat normale dönene kadar yardımlarımız devam edecek." dedi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş da dostluğun zor günlerde belli olacağını belirterek, "Rabbim bir daha böyle felaketler yaşatmasın. Bir nebze de olsa Büyükşehir Belediyemizin önderliğinde BTSO olarak çam sakızı çoban armağanı denecek türden biz de üzerimize düşeni yaptık. İnşallah yardım araçlarımız kazasız bir şekilde yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırır." diye konuştu. CİHAN

Bosna Hersek için 4 TIR yardım malzemesi daha Bursa'dan yola çıktı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×