Bomba ihbarı yapılan menfezde 2 ton esrar ele geçirildi

Diyarbakır’da bir menfeze bomba yerleştirildiğini ihbarı üzerine operasyon düzenleyen jandarma ekipleri, menfezin içinde saklanmış 2 ton 139 kilogram toz esrar maddesi buldu.

Bomba ihbarı yapılan menfezde 2 ton esrar ele geçirildi
26 Nisan 2014 Cumartesi 16:23

Diyarbakır’da bir menfeze bomba yerleştirildiğini ihbarı üzerine operasyon düzenleyen jandarma ekipleri, menfezin içinde saklanmış 2 ton 139 kilogram toz esrar maddesi buldu. Satışa hazır hale getirilen esrar kamyonla jandarmaya taşınırken herhangi bir fail yakalanamadı.

Alınan bilgiye göre, Diyarbakır ve Muş İl Jandarma Komutanlığı ekipleri bir ihbar üzerine ortak operasyon düzenledi. Hazro ilçesi ile Koçbaba köyü arasında bulunan bir menfezde bomba ya da esrar yerleştirildiği ihbarı üzerine hava desteklik operasyon düzenlendi. Sabahın erken saatlerinde hava destekli operasyon kapsamında bölgeye çok sayıda jandarma özel harekat birliği indirildi. Bölgede oluşturulan güvenlik çemberinden sonra olay yerine intikal eden çok sayıda Jandarma KOM, olay yeri, bomba imha ekipleri burada çalışma yaptı. Daha önce bombaların döşendiği menfezde arama yapan jardarma ekipleri burada paketler halinde satışa hazır hale getirilmiş 2 ton 139 kilogram toz esrar maddesi ele geçirdi. Güvenlik güçleri, zehir tacirlerinin esrarı şehir merkezlerine sevk etme hazırlığında olduğunu değerlendirdi. Esrarın kim ya da kimlerin olduğu ise belirlenemedi. Olay ile ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtildi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×