Boğulmaktan son anda kurtarıldı

Siirt merkeze 15 km uzaklıkta olan Billoris Köprüsü'nde oltayla balık tutan vatandaş boğulmaktan son anda kurtarıldı.Siirt AFAD ekipleri, Billoris Köprüsü mevkiinde arama kurtarma botu ile eğitim yaparken su kenarında bulunan 5 kişilik arkadaş...

Boğulmaktan son anda kurtarıldı
27 Haziran 2014 Cuma 15:23

Siirt merkeze 15 km uzaklıkta olan Billoris Köprüsü'nde oltayla balık tutan vatandaş boğulmaktan son anda kurtarıldı.

Siirt AFAD ekipleri, Billoris Köprüsü mevkiinde arama kurtarma botu ile eğitim yaparken su kenarında bulunan 5 kişilik arkadaş grubuna sudan uzak durmaları ve dikkatli olmaları uyarısında bulundu. Uyarıya rağmen ğruptan suya giren Emin Yıldırım (22) son anda AFAD ekipleri tarafından kurtarıldı.

Siirt AFAD Müdürü Sami Bozkurt, yaptığı açıklamada, "Suya giren Emin Yıldırım adlı vatandaş yüzerken bir anda su içinde çırpındığı görüldü. Arkadaşların tarafından ekibine haber verilmesi üzerine, dinlenme saatinde olan ekibimiz, yaklaşık 400 metre ilerde suda çırpınmakta olan Emin Yıldırım'ın yardımına arama kurtarma botu ile gitti. Suda çırpınıp son anda eli gözüken Yıldırım'ı kapan ekip, baygın halde arama kurtarma botuna alarak ilk müdahaleyi yaptı. Karaya çıkan ekip 112 acil servisi aradı. 112 acil servisin olay mahaline gelmesi ile Yıldırım, Siirt Devlet Hastanesi acil servisine kaldırılarak tedavi altına alındı." dedi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×