Bitlis’te Ülkü Ocakları ve STK’lardan bayrak yürüyüşü yaptı

Bitlis’teki Ülkü Ocakları ve Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Diyarbakır’ın Lice ilçesinde yaşanan ve tüm ülkede tepkiye neden olan bayrak indirme olayını kınamak amacıyla bayrağa saygı yürüyüşü düzenledi.     Kazımpaşa...

Bitlis’te Ülkü Ocakları ve STK’lardan bayrak yürüyüşü yaptı
10 Haziran 2014 Salı 17:28

Bitlis’teki Ülkü Ocakları ve Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Diyarbakır’ın Lice ilçesinde yaşanan ve tüm ülkede tepkiye neden olan bayrak indirme olayını kınamak amacıyla bayrağa saygı yürüyüşü düzenledi.

    Kazımpaşa İlköğretim Okulu'nun önünden merkez Ulu Cami önüne kadar yürüyüş düzenleyen STK’lar burada basın açıklaması yapmak istedi. Ancak BDP’li grubun taşlı ve maytaplı saldırısına maruz kalınması ve olayların çıkması nedeniyle grup basın açıklaması yapamadı. Çıkan olaylarda BDP’li grup ve toplanan grup arasından arbede yaşandı. Polisin erken müdahalesiyle olaylar yatıştırılırken, ilde zaman zaman gergin anlar yaşandı.

    Yaşanan olaylar nedeniyle basın açıklaması yapamayan grup adına daha sonra yazılı açıklama yapan Bitlis İl Ülkü ocakları Başkanı Ersin Kurt, yaşanan olayı sert dille kınadı.

    "2. Hava Kuvveti Komutanlığına bağlı bir askeri alana girerek, Türk bayrağını indirmesi olmuştur. Yüksek güvenlikli bir alan olan 2. Hava Kuvvet Komutanlığında bu hadisenin meydana gelmiş olması da olayın vahametini artırmaktadır. Böylesi bir ihmal ve acziyet asla kabul edilemez." diyen Kurt, "Bayrak, Türk milleti için her şeyden kutsal olan ve uğruna milyonlarca şehit verilen bir değerdir. Bayrağımız bağımsızlığımızın simgesi olmanın yanı sıra bizim şerefimiz ve namusumuzdur. Bu şerefe ve namusa leke düşürmek hiç kimsenin hakkı ve haddi değildir. Bayrağa uzanan o elleri kırmayan ve bu duruma sessiz kalan siyasi iktidar, aynı zamanda kendi şerefine ve namusuna da gölge düşürmüştür. Buradan yüce Türk milletine seslenmek istiyoruz: Yıllarca milli ve dini duygularını istismar ederek senden oy alan siyasi iktidar, din ve devlet düşmanı bölücülerle aynı yolun yolcusu olarak ilerlemektedir. Atalarımızın uğruna kanını sebil ettiği bayrağımız, hükümetin göstermiş olduğu zafiyetten dolayı öz yurdumuzda hain ellerce indirilmektedir. Bu ihanet sürecine tepkisiz kalma ve oy vermiş olduğun iktidardan bunun hesabını sor." diye konuştu. CİHAN

Bitlis’te Ülkü Ocakları ve STK’lardan bayrak yürüyüşü yaptı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×