Beyoğlu'nda kentsel dönüşüm protestosu

Beyoğlu Sütlüce Mahallesi sakinleri, mahalleleri için hazırlanan kentsel dönüşüm projesinin bir türlü başlatılmaması nedeniyle eylem yaptı.

Beyoğlu'nda kentsel dönüşüm protestosu
31 Ocak 2014 Cuma 16:48

Beyoğlu Sütlüce Mahallesi sakinleri, mahalleleri için hazırlanan kentsel dönüşüm projesinin bir türlü başlatılmaması nedeniyle eylem yaptı. Yaklaşık 4 yıldır mağdur olduklarını söyleyen mahalle sakinleri, kendilerine randevu vermeyen yetkilileri suçladı.

Evlerinin 3 yıl önce yıkılmasına rağmen çalışmalara hala başlanmadığını söyleyen Hasan Keser, gerek AK Parti'den gerekse Beyoğlu Belediyesi'nden gelen yetkililer binalarımızın yaptırılacağını söyledi. Fakat şu anda ne gelen var ne giden. Burada vatandaş mağdur, müteahhit kiramızın sadece 800 liralık kısmını ödüyor, kiralar arttı, farkı cebimizden ödüyoruz." dedi.

Evi yıkılan Nurettin Yıldız da, "Evimi yıktılar, bana 2 daire vereceklerini söylemişlerdi, daha sonra bire indirdiler. Evimi 2009 yılında müteahhite vermiştim, şu anda onunla da mahkemeliğim." diye konuştu.

Bu arada eylem yapan vatandaşlar, Örnektepe Mahallesini de kapsayan projeden yaklaşık 100 kişinin bu durumdan etkilendiğini ifade etti.

CİHAN

Beyoğlu'nda kentsel dönüşüm protestosu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×