Berkin Elvan'ı Anma Töreninde Polis Gence Silah Doğrulttu

Berkin Elvan'ın ölümünün birinci yılı nedeniyle anma düzenleyen grupla polis arasında çatışma çıktı. Polisin, bir gence silah doğrultması ise güne damga vurdu.

Berkin Elvan'ı Anma Töreninde Polis Gence Silah Doğrulttu
11 Mart 2015 Çarşamba 18:59

Berkin Elvan'ın ölümünün birinci yılı itibarı ile anma düzenleyen gruba polis müdahale etti. Elvan'ın mezarına yürümek dileyen grupla polis içinde gerinlik yaşandığı esnada Okmeydanı'nda fasıla sokaklardan 7-8 el silah sesi arttı. Güne damgasını ise bir fotoğraf karesi vurdu. Karede polis, bir gence silah doğrultuyor.

POLİS MÜDAHALESİ OLDU

Gezi Parkı direnişinde polisin attığı gaz fişeğinin başından vurularak öldürülen Berkin Elvan'ın ölümünün birinci yılı itibarı ile anma düzenleyen gruba polis müdahale etti.

Berkin Elvan'ın vurulduğu yerde yapılan anma töreninin peşinden Feriköy Mezarlığı'na yürüyüşe geçen gruba polis izin vermeyerek, müdahale etti. Polisin biber gazı ve tazyikli su ile müdahalesi ile grup, fasıla sokaklara dağıldı. Çevrede bulunan bir takım yurttaşlar ise biber gazından etkilendi. Polisin, fasıla sokaklardaki göstericilere müdahale etti. Müdahale esnasında polisin vatandaşların üstüne silah doğrultması dikkat çekti.

BERKİN'İN POSTERLERİ BİNALARA ASILDI

Tören öncesi Berkin Elvan'ın posterleri binalara asıldı. Esnaf boykot uygulayarak bugün kepenkleri açmadı. Berkin Elvan'ın vurulduğu yerde, bir masa üstüne karanfil ve ekmek konuldu.

BERKİN ELVAN VURULDUĞU YERDE ANILDI

Aralarında Grup Yorum üyeleri, Efkan Şeşen, Hilmi Yarayıcı benzeri sanatçılar ile tiyatrocuların olduğu Sanat Meclisi üyelerinin gelmesiyle anma programı saat 12.00 civarında başladı. İlk şekilde Berkin Elvan için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Ardından mahalle arkadaşları, Berkin için yazdıkları şiiri okudular.

POLİS GENCE SİLAH DOĞRULTTU

Öte yandan eylemler esnasında polisin bir gence silah doğrultması güne damga vurdu. Polisin gence silah doğrulttuğu anda gencin suratındaki anlatım ne kadar korktuğunu da ortaya koyuyor.

İZMİR'DE BERKİN ELVAN HEYKELİNE SALDIRI

İzmir'in Güzelbahçe İlçesi'nde geçen hafta açılışı Berkin Elvan Parkı'ndaki Berkin Elvan heykeli, kimliği belirsiz şahıs yada kişilerce tahrip edildi. Polis olayla ilgili tahkikat başlattı.

1 Mart günü Güzelbahçe'nin Yaka Mahallesi'nde törenle hizmete giren Berkin Elvan Parkı'nın girişinde yer piyasa bronz kullanılarak oluşturulmuş Berkin Elvan heykeli, anası Gülsüm Elvan ile babası Sami Elvan'ın da katıldığı törenle açılmıştı. Elvan'ın ölüm sene dönümü bulunan bu sabaha karşı kimliği belirsiz şahıs yada kişiler, heykeli, taşla vurarak tahrip etti. Heykelin başı ve yüzü kırıldı, yerinden sökülmek istendi.

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×