Berkin Elvan eylemine katılan öğrenciye ceza iddiası

Samsun'un Bafra ilçesinde 11 Mart akşam üzeri yapılan Berkin Elvan eylemine katılan bir öğrencinin okuldan uzaklaştırılmak istendiği iddia edildi.

Berkin Elvan eylemine katılan öğrenciye ceza iddiası
21 Mart 2014 Cuma 16:38

Samsun'un Bafra ilçesinde 11 Mart akşam üzeri yapılan Berkin Elvan eylemine katılan bir öğrencinin okuldan uzaklaştırılmak istendiği iddia edildi.

İddiaya göre, okul müdürünün Berkin Elvan'ın ölümünü protesto eden gençlerden Bafra Kızılırmak Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Ö.Ç.'yi yanına çağırarak, “Okuldan ayrıl bu konuyu kapatalım, yoksa diğer arkadaşların da ceza alacak.” dediği ileri sürüldü. Kızılırmak Anadolu Öğretmen Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Ali Alptekin ise öğrenciye sahip çıkarak, “Öğrencinin anası da babası da biziz. Öğrencimize sahip çıkıyoruz.” dedi.

Okul Aile Birliği Başkanı Ali Alptekin, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Öğrencimiz, bütün Türkiye`yi üzüntüye boğan Berkin Elvan`ın ölümü sonrası demokratik tepkisini ortaya koymak için bir eylem yapmıştır. Onlarca gencin katıldığı bir eylemde bir öğrenciye elindeki pankarttan dolayı baskı yapılmak isteniyor. Orada birçok öğrenci ve pankart vardı. Öğrencimizin elindeki pankartı başka bir öğrenci de alabilirdi. Bizim aldığımız habere göre okul müdürü öğrenciyi çağırıp, 'Pazartesi günü bir dilekçe yaz ve naklini başka bir okula al. Yoksa diğer arkadaşların da yanacak. Onlara da ceza yazacağım` demiş. Ben müdürle görüştüm. Okul Aile Birliği olarak öğrencimizin arkasındayız. Kendisi Bafralı değil. Onun annesi de babası da biziz. Bu konuda elimizden ne gelirse yapacağız.”

Öte yandan konuyla ilgili görüşleri alınmak istenen Bafra Kızılırmak Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürlüğü yetkililerine telefonla ulaşılamadı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu ise Samsun'da toplantıda olduğunu, bu konuda kendilerine şu ana kadar gelen bir bilgi olmadığını söylemekle yetindi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×