Bayan kuaförler: Psikolog gibi çalışıyoruz

Bağcılar’da hizmet veren bayan kuaförleri düzenlenen İstişare Toplantısı’nda bir araya geldi.

Bayan kuaförler: Psikolog gibi çalışıyoruz
28 Ocak 2014 Salı 17:08

Bağcılar’da hizmet veren bayan kuaförleri düzenlenen İstişare Toplantısı’nda bir araya geldi. Kanunlara uygun olarak hizmet verdiklerini ifade eden kuaförler, "En ağır işlerden birisini yapıyoruz. İnsanların sıkıntılarını ve sorunlarını dinliyoruz. Müşterilerimizin sağlığını düşünerek hijyen ortamında en güzel hizmeti veriyoruz. Kendi sorunlarımızla başa çıkabilmemiz için birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeliyiz." dedi.

Bağcılarlı kuaförler, Engelliler Sarayı’nda düzenlenen kahvaltılı istişare programında bir araya geldi. Bayan kuaförler toplantıda sıkıntılarını anlatarak, sorunlarını dile getirdi. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın ilçe sakinlerine en iyi hizmeti verebilmeleri için yardımcı olduğunu ve isteklerini yerine getirdiğini ifade eden kuaförler, "Ağır bir mesleğimiz var. İnsanlara hizmet verirken bir psikolog gibi sıkıntılarını ve sorunlarını dinliyoruz." diye konuştu. Kuaförler, belediyenin ruhsatsız açılan işyerleriyle mücadelesini sürdürmelerini istedi.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da ilçede 48 bin esnafın hizmet verdiğini belirtti. Berberlik ve kuaförlük mesleğinin belirli bir sisteme göre yapılması gerektiğini ifade eden Çağırıcı, "Meslek odalarına kayıtlı olmayan hiçbir işyerine ruhsat vermiyoruz. Hijyen ve diğer konularda da sıkıntı yaşanmaması için denetimler yapıyoruz." dedi. Kuaför esnafından birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmelerini isteyen Çağırıcı, "Örgütlü olun. Bir araya gelerek kuaförler ve berberler derneğini kurun." ifadesini kullandı. Ayrıca kuaför esnafının sosyal ve kültürel gezi programına katılmasını da isteyen Çağırıcı, Mayıs ayında da Kemerburgaz Piknik Alanı’nda birlikte piknik yapma sözü verdi.

AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk de bu programlarda mesleki anlamda görüş ve düşüncelerin dile getirildiğini ifade etti. Öztürk, "Burada takdire şayan bir ilgi ve alakayı görmek bizleri mutlu etti. Faydalı bir toplantı oldu. Bu tür meslek kuruluşları ile örgütlerin muhatap alınması gerekiyor." diye konuştu. MASSİT Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Abidin Adıgüzel de ilçede mesleki kalitenin düşmemesi ve hijyen kurallarına uyulması için denetimlerin sürdürülmesi gerektiğini ifade etti. Bağclar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Azmi Torun ise verdikleri kurslarla kursiyerleri meslek sahibi yaptıklarını belirtti. Kurs sonucunda sertifika vermediklerini ifade eden Torun, "Merkezimizde kuaförlük ve berberlik dersi veriyoruz. Sizler de hijyen eğitimini ya halk eğitim merkezlerinden ya da çıraklık merkezimizden alabilirsiniz." dedi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×