Batman'a Bilim-Teknik Koleji

Yapımı Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) devam eden Bilim-Teknik Koleji Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi 2014-2015 eğitim-öğretim sezonunda eğitime başlayacak. Türkiye’de 12 ilde bulunan kolej, Güneydoğu ve Batman’da ilk olacak. 15...

Batman'a Bilim-Teknik Koleji
18 Haziran 2014 Çarşamba 16:43

Yapımı Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) devam eden Bilim-Teknik Koleji Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi 2014-2015 eğitim-öğretim sezonunda eğitime başlayacak. Türkiye’de 12 ilde bulunan kolej, Güneydoğu ve Batman’da ilk olacak.

15 dönüm üzerine 13 bin 500 metrekare kapalı alan olarak inşa edilen okulda 54 derslik 23 atölye, sosyal-sportif alanlar yer alıyor. Okulda, elektrik-elektronik, tesisat ve iklimlendirme, endüstriyel otomasyon, yenilenebilir enerji, gıda ve kimya bölümleri açılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sanayi ve Ticaret Bakanlığının desteklediği okula 2014-2015 eğitim-öğretim sezonunda 9. ve 10. sınıfa geçecek öğrenciler alınacak. Öğrenciye 11. ve 12. sınıfta, yerinde ve iş başında eğitim imkanı sunacak olan okul ayrıca öğrencilere verilecek mesleki İngilizce, Avrupa dil pasaportu ile yurt içi ve yurt dışında tercih sebebi olabilecek.

Yapımını, Batmanlı iş adamı Ali Yılmaz'ın üstlendiği, eğitim koordinatörlüğünü de Mustafa Bozan, Metin Daş ve Abdurrahim Demirtaş'ın yaptığı Bilim-Teknik Kolejinin, modern ve güvenli ortamı ile standartların çok üstünde olduğu belirtildi.

Okula kayıt yaptıracak öğrencilerin lise öğrenimleri boyunca okulda tamamen ücretsiz okuyacaklarını belirten Eğitim Koordinatörü Mustafa Bozan, "Ülkemizde ve bölgemizde bulunan mevcut Meslek ve Teknik Lise sayısı yeterli değil. Son zamanlarda ortaya çıkan ara elemen ihtiyacı, yeni meslek ve teknik liselerin açılma ihtiyacını ortaya çıkarmıştır. Bu ihtiyaç doğrultusunda bizde bu okulu açmaya karar verdik. Öncelikle Organize Sanayi Bölgesindeki işletmelerin eleman ihtiyacını karşılayacak nitelikli eleman yetiştireceğiz." dedi. CİHAN

Batman'a Bilim-Teknik Koleji


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×