Basketler Soma için atıldı

Kayseri’deki okullar ve kulüpler arası müsabakaların tamamına yakınında final oynayan Kılıçaslan Liseleri ve TED Koleji basketbol takımları, Soma için bir dostluk maçı düzenledi. Geçtiğimiz günlerde Soma’da yaşanan maden kazası sonrasında...

Basketler Soma için atıldı
24 Mayıs 2014 Cumartesi 12:38

Kayseri’deki okullar ve kulüpler arası müsabakaların tamamına yakınında final oynayan Kılıçaslan Liseleri ve TED Koleji basketbol takımları, Soma için bir dostluk maçı düzenledi.

Geçtiğimiz günlerde Soma’da yaşanan maden kazası sonrasında yaraların sarılmasına yönelik yardım ve dayanışma etkinlikleri hızla devam ediyor. Bu çerçevede Kayseri’de liseli öğrencilerin düzenlediği basketbol maçı da büyük dikkat çekti. Kılıçaslan Eğitim Kurumları Spor Salonundaki mücadele, Soma şehitleri için saygı duruşu ardından da İstiklal Marşıyla başladı. Müsabaka’da Kılıçaslan Kolej Spor’u Alperen, Fahrettin, Melih, Ahmet, Alper, İzzet ve Murat temsil ederken; TED Koleji adına da Efe, Mustafa, Derviş, Erşat, Enes, Mert ve Ahmet forma giydi.

Kılıçaslan Genç İnisiyatif Topluluğu üyelerinden Alperen Günan, Mustafa Baltacı, Numan Nalbant ve Fahrettin Okandan tarafından organize edilen basketbol maçına Kayseri’deki birçok okuldan seyirci de eşlik etti. Yaklaşık 2 bin lira seyirci gelirinin elde edildiği müsabakada tam bir dostluk rüzgarı esti. Seyirciler ve oyuncular, Soma’nın acısını paylaşan “Cennet Kömür Kokuyor” pankartı açarken, yapılan tezahüratların da hem oyuncuları hem de maçı izleyenleri duygulandırdığı görüldü.

Maçın ardından bir açıklama yapan Kılıçaslan Genç İnisiyatif Topluluğu Başkanı Alperen Günan, “Soma için okulumuzda bu güne kadar birçok etkinlik düzenlendi, biz de TED Koleji’ndeki sporcu kardeşlerimizle birlikte daha farklı neler yapabileceğimizi düşünürken böylesi bir maç fikri ortaya çıktı. Kayseri’de ilk defa bir liselerarası basketbol maçının girişi ücretli oldu ve genç arkadaşlar yoğun ilgi gösterdi. Elde edilen gelirin tamamı Soma’ya gönderilecek, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, Soma’da hayatını kaybeden şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi. CİHAN

Basketler Soma için atıldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×