Başkan Yılmaz mazbatasını aldı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, mazbatasını aldı. Başkan Yılmaz’a mazbatasını, İl Seçim Kurulu Başkanı Hakim Dursun Kaya Güleç verdi.

Başkan Yılmaz mazbatasını aldı
14 Nisan 2014 Pazartesi 17:38

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, mazbatasını aldı. Başkan Yılmaz’a mazbatasını, İl Seçim Kurulu Başkanı Hakim Dursun Kaya Güleç verdi.

Başkan Yılmaz, mazbatasını aldıktan sonra yaptığı kısa konuşmada, halkın kendilerine yönelik teveccühüne layık olmaya çalışacaklarını dile getirdi. Yılmaz, “Sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Omuzlarımızdaki yükün farkındayız. Allah bizi muvaffak etsin. Daha fazla çalışacağımızın, daha fazla üreteceğimizin kamuoyu tarafından bilinmesini istiyorum. Yükümüz daha da ağır, çünkü coğrafya büyüdü. İlçelerimizin sayısı arttı. Bütün şehri kapsadı. Bir başka deyişle İl Özel İdaresi denen bir kurum kapandı. O kurumun da tüm sorumlulukları belediyemizin görevleri içerisine girdi. O bilinçle sorumluluğumuzu idrak ederek, daha fazla çalışıp daha fazla üreteceğiz." dedi.

Başkan Yılmaz, aldığı mazbatayla tüm belediye başkanlarının mazbatalarını almış olduğunu ve şimdi çalışma zamanının geldiğini belirterek, “Seçimlerden bu yana 15 gün geçti. Dolu dizgin koşturuyoruz. Artık seçimler geride kaldı. Edindiğimiz deneyimlerle yolumuza devam ediyoruz. Yaklaşık 120 gün süren bir kampanya yürüttük. Bir kere daha huzurlarınızda il başkanımıza teşekkür etmek istiyorum. İyi bir orkestra şefliği yaptı. Bir ilçemizde bir şanssızlık oldu ve seçimi kaybettik. Ama bu ilçemizdeki arkadaşlarımıza da sahip çıkacağız.” diye konuştu.

"1450 PERSONEL DEVRALDIK"

Başkan Yılmaz, bu seçimler sonrasında farklı bir sorumluluk yüklendiklerini belirterek, “İl Özel İdaresi gibi büyük bir kamu kuruluşunun kapanıp o kamu kuruluşunun hizmetini yapmış olduğu üretim ve hizmet işlerinin tamamını Büyükşehir Belediyesi olarak devraldık. Bu, gerçekten büyük bir tranformasyon ve değişim demektir. Büyük değişim ve dönüşüm ister istemez bir sosyal sıkıntıyı da beraberinde getiriyor. Gerek makine, gerek insanlar, gerek kaynaklar, gerek sabit tesisler bazında daha önceki hizmet anlayışı ile kurulmuş olan mekanizma tamamen yeni bir mekanizmaya dönüşürken ister istemez birtakım sıkıntı ve sancıları da beraberinde getiriyor. İl Özel İdaresi'nden bin 450 personeli biz devraldık. Bu personelin sadece maaş olarak bize maliyeti aylık 4 milyon lira yani eski rakamla 4 trilyon. Bunu iyi yönetmek şart. Kaynak planlamaları yapacağız. Önümüzdeki günleri iyi yönetmemiz gerekiyor. Başarı hepimizin, başarısızlık da hepimizin, yani toplu olarak birlikte başaracağız. Ben bunun sorumluluğunu omuzlarımda bütün ağırlığı ile hissediyorum, daha fazla çalışmamız daha fazla koşmamız lazım. Ve bunu büyük oranda daha fazla çalışarak ve bu süreci iyi yöneterek, bu süreçte kaynak israfı yapmayarak, bu süreçte ekonomi anlayışını mutlaka her şeyin önüne koyarak, bu süreçte harcamalarımızı mümkün olduğu kadar azaltmanın yollarını arayarak, yeni kaynakları bularak bu sıkıntılı süreci geçirebiliriz diye düşünüyorum.” şeklinde konuştu.CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×