Başkan Yıldıray Arıkan, STK'ların katılımcı beyannamesini imzaladı

Çukurova Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye başkan adayı Yıldıray Arıkan, 141 sivil toplum örgütünün 30 Mart yerel seçimler öncesinde belediye başkan adayları için hazırladığı ‘katılımcılık beyannamesi’ni imzaladı.

Başkan Yıldıray Arıkan, STK'ların katılımcı beyannamesini imzaladı
12 Mart 2014 Çarşamba 18:13

Çukurova Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye başkan adayı Yıldıray Arıkan, 141 sivil toplum örgütünün 30 Mart yerel seçimler öncesinde belediye başkan adayları için hazırladığı ‘katılımcılık beyannamesi’ni imzaladı. Adana’nın yıllardır ‘ben’ anlayışıyla yönetildiğini belirten Arıkan, ‘ben' değil 'biz' anlayışıyla hizmet edeceğini söyledi.

Adana faaliyet gösteren 141 sivil toplum örgütü ortak bir kararla 30 Mart yerel seçimler öncesinde belediye başkan adayları için ‘katılımcılık beyannamesi’ hazırladı. CHP Büyükşehir adayı Yıldıray Arıkan’ı da ziyaret eden sivil toplum örgütleri temsilcileri beyanname hakkında bilgi verdi. Adana’nın uzun yıllardır ‘ben’ anlayışıyla yönetildiğini ifade eden Başkan Yıldıray Arıkan, yerel yönetimlerin hem şehir, hem de orda yaşayanlar için hazırlayacağı projeleri mutlaka sivil toplum örgütleriyle ortak hareket ederek hayata geçirmesi gerektiğini belirtti. Avrupa’da birçok ülkede sivil toplum örgütlerinin bütçelerinin dahi olduğunu söyleyen Başkan Arıkan, “Ama maalesef bizim ülkemizde bu örgütler gönüllüler tarafından işlerini sürdürebilmekte. Hazırladığımız ve hayata geçireceğimiz projelere mutlaka sivil toplum örgütlerini de katacağız. Onların da fikirlerine ve önerilerine ihtiyacımız var. Adana’yı biz anlayışıyla yöneteceğiz. Ayrıca, Sulucu bölgesi için hazırlanan cazibe merkezinde sivil toplum örgütleri için çok büyük alanlar oluşturduk. Bu örgütlerin tamamını burada toplayacağız.” dedi.

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Adana Yerel Destek Merkezi Koordinatörü Leyla Sağlamtimur da “Adana’nın köyleri, ilçeleri ve merkeziyle bir bütün olarak hak etiği yerde olmadığı gerçeği ile hareket eden, şehrin sosyal ve ekonomik yönden kalkınmış, çağdaş, barış içinde yaşanabilir bir kent olmasını arzu eden, yaşadığı kente değer katmak isteyen sivil toplum örgütleriyiz. Sivil Toplum Örgütleri Katılımcılık Beyannamesi’ni büyükşehir belediye başkan adaylarına imzalatmak üzere hazırladık. Bu beyanname ile yerel yönetim karar alma süreçlerine katılmayı kabul ve taahhüt ediyor, başkan adaylarının da kabul ve taahhüt etmesini bekliyoruz.” diye konuştu.

Başkan Yıldıray Arıkan, daha sonra okunan beyannameyi imzaladı.
CİHAN

Başkan Yıldıray Arıkan, STK'ların katılımcı beyannamesini imzaladı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×