Başkan Yaşar’dan kütüphane müjdesi

Ankara Yenimahalle Belediyesi’nin yeni dönemde eğitim ve öğretime verdiği destek artarak devam edecek. Okulların eksikliklerini gideren, çevre düzenlemelerini yapan, öğrencilere kırtasiye yardımında bulunan Yenimahalle Belediyesi, yeni dönemde...

Başkan Yaşar’dan kütüphane müjdesi
02 Haziran 2014 Pazartesi 12:08

Ankara Yenimahalle Belediyesi’nin yeni dönemde eğitim ve öğretime verdiği destek artarak devam edecek. Okulların eksikliklerini gideren, çevre düzenlemelerini yapan, öğrencilere kırtasiye yardımında bulunan Yenimahalle Belediyesi, yeni dönemde ilçeye 2 ayrı kütüphane kazandıracak.

Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ulusal Eğitim Derneği Genel Başkanı Nazım Mutlu ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerini makamında ağırladı. Yenimahalle Belediyesi’nin eğitim projelerinin konuşulduğu ziyarette Yaşar, konuklarına müjdeli haberler verdi. Gençlerden gelen talep doğrultusunda, Yenimahalle Pazarı ve Sosyal Tesisi ile Batıkent Meydan AVM’ye birer kütüphane yapacaklarını belirten Yaşar, “Bilgili, kültürlü, demokratik gençlerin yetişmesi için belediyenin tüm imkanlarını seferber etmeye hazırım. Çünkü donanımlı, iyi eğitim almış, kendini geliştirmiş bireyler, ülkemizin geleceğine ışık tutacaktır.” dedi.

KİTAP KARDEŞLİĞİ

Okulların her türlü tadilat, bakım ve onarım işlerini belediye olarak üstlendiklerini kaydeden Yaşar, ilçedeki devlet okullarını özel okul statüsüne getirmeyi hedeflediklerini anlattı. Yaz döneminde de öğrencilere tatil kitapları dağıttıklarını hatırlatan Yaşar, “Geçtiğimiz 5 yılda 1 milyona yakın tatil kitapları dağıttık. Ulusal Eğitim Derneği’nin yayınlarını da öğrencilerimizle buluşturabiliriz. Ayrıca, hizmete açacağımız kütüphanelerde sizin kitaplarınızın bulunmasını isteriz.” diye ifade etti.

EMEKLİLER UNUTULMADI

Emekli öğretmenler için de Batıkent Meydan AVM’ye bir emekliler lokali açacaklarını söyleyen Yaşar, bu lokalde emeklilerin dolu dolu vakit geçireceklerini, sosyal kültürel faaliyetlerde bulunabileceklerini söyledi.

Ulusal Eğitim Derneği Genel Başkanı Nazım Mutlu ise Yaşar’a, güzel hizmetleri ve eğitime verdiği değer için teşekkür etti. Derneğin faaliyetleri hakkında bilgi veren Mutlu, Yaşar’a, dernek yayınlarından oluşan bir kitap seti armağan etti.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×