Başkan Yaşar, Rus heyete Yenimahalle'yi anlattı

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara’yı ziyarete gelen Rusya'nın Penza Bölgesi Hükümet Başkanı Birinci Yardımcısı Vladimir Volkov, Serdobsk şehri Belediye Başkanı İvan Kiryukhin, Nikolsk bölgesi Belediye Başkanı Lyudmila...

Başkan Yaşar, Rus heyete Yenimahalle'yi anlattı
01 Temmuz 2014 Salı 11:38

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara’yı ziyarete gelen Rusya'nın Penza Bölgesi Hükümet Başkanı Birinci Yardımcısı Vladimir Volkov, Serdobsk şehri Belediye Başkanı İvan Kiryukhin, Nikolsk bölgesi Belediye Başkanı Lyudmila Linina ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı.

İki ülkenin yerel yönetimler sistemini karşılaştırmak ve Türkiye’deki belediyelerin işleyişi hakkında bilgi almak için Yenimahalle Belediyesi’ni ziyaret eden heyet, belediye düzenine ve Yenimahalle bölgesine hayran kaldı. Misafirlerine belediyenin işleyişini de anlatarak bölgeyi tanıtan Yaşar, ''Yenimahalle kentsel dönüşümün ilk yapıldığı ilçe. 600 bin nüfusu olan bu ilçeyi biz vatandaşlarla birlikte yürütüyoruz. Gelen her talebi dinliyoruz. Anında çözüm üretiyoruz. Önceliğimiz hizmet. Daha modern, sosyal bir Yenimahalle için ekibimizle gece gündüz çalıştık. Sanatında en uğrak adresi olduk. Kaynaklarımızı doğru kullandık. Bugün devlete borcu olmayan tek belediye biziz.' diye konuştu.

Tarımın ön planda olduğu ve yeşil alanıyla da göz dolduran bir kentten gelen Rus heyet, Yenimahalle’nin parklarına duyduğu hayranlığı dile getirerek Yaşar’ı tebrik etti. Yaşar’dan detaylı bilgi aldı. Parkların ardından Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’ni de gezen heyet, Nazım Hikmet hakkında bilgi aldı.

CİHAN

Başkan Yaşar, Rus heyete Yenimahalle'yi anlattı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×