Başkan Sekmen, okulları ziyaret etti

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, kentteki ilk ve orta dereceli okulları gezerek, öğrenci ve öğretmenlerle buluştu.

Başkan Sekmen, okulları ziyaret etti
11 Nisan 2014 Cuma 18:23

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, kentteki ilk ve orta dereceli okulları gezerek, öğrenci ve öğretmenlerle buluştu. Sekmen, okul yetkilileriyle de görüşerek Büyükşehir Belediyesi'nden beklentileri sordu. Okulların taleplerini not eden Sekmen, Dumlupınar İlköğretim Okulu, Gazi Anaokulu ve Gazi Ortaokulu'nu ziyaret etti.

    Okulların boya ve badanadan geçirilmesini isteyen öğrenciler Başkan'dan bisiklet talebinde de bulundu. Başkan Sekmen, ziyaretlere ilişkin yaptığı açıklamada, eğitim yuvalarının fiziki şartlarının daha iyi bir konuma gelmesi gerektiğini, bu konuda bir çalışma başlattığını söyledi. "Milletlerin geleceğini belirleyen eğitimdir" diyen Sekmen, şu değerlendirmeyi yaptı: "Yavrularımız bizim en büyük gücümüzdür. Onların eğitim gördüğü mekânların en iyi imkânlara sahip olması şarttır. Bu düşünceden hareketle eğitim kurumlarımızın Büyükşehir'den beklenti ve isteklerini, okulları, bizzat kendim ziyaret ederek, belirlemeye çalışıyorum. Daha sonra gerekeni yapacağız."

    Büyükşehir Belediye Başkanı daha sonra, Erzincankapı'ya geçerek esnaf ziyaretinde bulundu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×