Başkan Öztürk: Özal, ülkemize çağ atlatan dünya lideridir

Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın 10 yıl koruma müdürlüğünü yapan Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk, Özal’ın Türkiye’ye çağ atlattığını belirtti.

Başkan Öztürk: Özal, ülkemize çağ atlatan dünya lideridir
16 Nisan 2014 Çarşamba 17:28

Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın 10 yıl koruma müdürlüğünü yapan Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk, Özal’ın Türkiye’ye çağ atlattığını belirtti.

MHP’den Belediye Başkanı seçilen Öztürk, ölümünün 21.yılında Turgut Özal için bir mesaj yayınladı. Öztürk mesajında, Turgut Özal’ın demokrasinin gelişmesi, ekonomide yaptığı atılımlar, iletişim ve gelişmede atılan adımlarla her alanda büyük izler bıraktığını aktardı. Özal’ın Türkiye’ye çağ atlattığını belirten Öztürk, “Merhum lider Turgut Özal, ülkemizin, siyasi, ekonomik ve toplumsal alanlarda köklü değişimlerine öncülük yapmıştır. Ülkemizde yaşanan değişimler neticesinde, dünyada adından söz edilir haline gelmesinde büyük gayretler sarf etmiş, siyasi, ekonomik ve toplumsal alanlarda köklü değişimlere öncülük ederek demokrasi tarihimize yeni bir yön vermiştir.” ifadelerini kullandı.

Turgut Özal’ın kişiliği ve davranışlarıyla milletin teveccühünü kazandığını aktaran Musa Öztürk mesajını şöyle tamamladı: “Devlet ve siyaset adamı olarak daima büyük düşünen ve büyük hedefler belirleyen Merhum Turgut Özal, aziz milletimiz tarafından yaptığı hizmetlerle her daim anılmakta ve her zaman hatırlanmasının yanı sıra rahmet, şükran, minnetle ve dualarla anılmaktadır. Ülkemizde başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı görevlerinde bulunan Özal, kişiliği, yaşayışı, sıcaklığı ve fikirleri ile halktan birisi olduğunu her daim göstermiştir. Merhum Özal, milletimizin ve birçok dünya milletlerinin kalbinde özel bir yer edinmiştir. Bize düşen görev, onun fikirlerini, hizmet anlayışını çok iyi bir şekilde tahlil ederek, ülkemiz ve milletimiz için daha çok çalışmaktır. Kendilerini bu vesileyle bir kez daha saygıyla, minnetle şükranla anıyoruz. Mekânı cennet olsun inşallah.”
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×