Başkan Fethi Yaşar kanser hastalarını dinledi

Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, iftar sonrası Onkoloji Konukevi’nde misafir olan hasta ve hasta yakınlarını ziyaret etti. Ankara dışından gelen misafirlerden konukevi projesini hayata geçirdiği için dualarını alan Yaşar’a...

Başkan Fethi Yaşar kanser hastalarını dinledi
21 Temmuz 2014 Pazartesi 10:43

Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, iftar sonrası Onkoloji Konukevi’nde misafir olan hasta ve hasta yakınlarını ziyaret etti. Ankara dışından gelen misafirlerden konukevi projesini hayata geçirdiği için dualarını alan Yaşar’a 7’den 70’e tüm misafirler büyük ilgi gösterdi. Her hastayla özel olarak ilgilenen Yaşar, onların sıkıntılarını dinleyerek acil şifalar diledi.

    Yenimahalle Belediyesi’nin hayata geçirdiği, geçtiğimiz aylarda hizmete açılan Onkoloji Konukevi, hasta ve hasta yakınlarına sıcak yuva oluyor. Şu an 52 hastaya ev konforu sağlayan konukevinde her geçen gün yeni hayatlar buluşuyor. Ramazan akşamında konukevini ziyaret ederek hasta ve yakınlarına destek olan Yaşar, misafirlerin de yüzünü güldürürdü. Her biri Ankara dışından gelen misafirler, konakladıkları bu misafirhane için Yaşar’a teşekkür ederken, bütün günlerinin hastanede geçtiğini belirterek yorgunluklarını bu tesiste rahatlıkla attıklarını dile getirdi.

    Hastalara acil şifalar dileyen Yaşar, "Yaşama azminizi, umudunuzu asla bırakmayın. Moral bu hastalıklar için en büyük ilaçtır. Asla ve asla moralinizi düşürmeyin. Kendinize daima iyi bakın. Sizden önemli hiçbir şey yok bu hayatta." sözleriyle onlara destek oldu.

    Her bir hastayla yakından ilgilenen Yaşar, onların dertlerini dinleyerek çözümler üretti. Çocuk hastalarla da sohbet ederek onların moralini yerine getirmeye çalışan Yaşar, 9 yaşındaki hasta Ahmet Kuytuk ile de yakından ilgilendi. Konukevini çok sevdiğini belirten Ahmet’in, Başkan Yaşar'dan bir de ricası oldu. Bilgisayarının olmasını çok istediğini söyleyen minik Ahmet’i kırmayan Yaşar, onun hayalini yerine getirerek dizüstü bilgisayar hediye etti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×