Başkan Çetin'den, Gizem Akdeniz’in ailesine taziye ziyareti

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, bir yakını tarafından işkenceyle öldürülen 6 yaşındaki Gizem Akdeniz’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Gizem’in adını bir parka vereceklerini baba Mustafa Akdeniz’e söyleyen Başkan Çetin,...

Başkan Çetin'den, Gizem Akdeniz’in ailesine taziye ziyareti
05 Mayıs 2014 Pazartesi 13:13

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, bir yakını tarafından işkenceyle öldürülen 6 yaşındaki Gizem Akdeniz’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Gizem’in adını bir parka vereceklerini baba Mustafa Akdeniz’e söyleyen Başkan Çetin, “Gizem hepimizin çocuğu. Adı artık parkta yaşayacak.” dedi.

Seyhan ilçesi Tellidere Mahallesi Kız Bakkal civarındaki evlerine giderek baba Mustafa Akdeniz’e başsağlığı dileğini bir kez daha ileten Soner Çetin, “Gizem artık hepimizin kızı. Gizem tüm Türkiye’nin, hatta tüm insanlığın acısı. Bir yandan bu acıyı unutmayacağız ama diğer yandan da Gizem’in adını 100. Yıl’da yapmakta olduğumuz bir parka vereceğiz. Gizem’e yakışan, özgün bir park hazırlıyoruz. Bugüne dek yapılanlardan farklı olacak.” diye konuştu.

Yaklaşık 5 dönüm alan üzerinde yapımı süren çocuk parkına bitişik spor tesisi de ekleneceğini belirten Çetin, “Çocuklarımızın sesleriyle şenlenip çınlayacak olan parkımızı Çocuk Hakları Sözleşmesi’nde yer alan hükümler ve çocuklar için söylenmiş güzel sözlerle donatacağız. Ayrıca minik yavrumuz Gizem için bir de büst yapıp parkın uygun bir yerine koyacağız. Hazırlıklarımız hızla devam ediyor. Bitince sizlerle birlikte özel bir açılış yapacağız.” ifadelerini kullandı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×