"Başkan Çay'ın yanında artık Büyükşehir Başkanı Sözlü var"

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) belediye başkanlıklarını kazandığı Adana’nın ilçelerinde Adana Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği teşekkür ziyaretleri sürüyor.

27 Nisan 2014 Pazar 18:08

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) belediye başkanlıklarını kazandığı Adana’nın ilçelerinde Adana Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği teşekkür ziyaretleri sürüyor. Cumartesi akşamı gerçekleştirilen etkinlikte Mustafa Yıldızdoğan ve Kadir Somer, en güzel şarkılarıyla Pozantılıları coşturdu.

Geceye Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün yanı sıra MHP Genel Başkan Yardımcısı Alişar Dede, Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Adana ve Pozantı Ülkü Ocakları başkanları, belediye meclis üyeleri, çok sayıda muhtar ve konuklar katıldı.
Pozantılıların yoğun ilgi gösterdiği konserde konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü halka hitap etti. Sözlü, “Önce Cenab-ı Allah’ın lütfuyla, sonra sizlerin teveccühüyle buradayız. Bunu sizlere borçluyuz. Hepinize teşekkür ediyorum, hepinizi saygıyla selamlıyorum. 30 Mart’la birlikte Adana’da yeni bir dönem başlamıştır. Bu dönem MHP’den seçilmiş belediye başkanlarının zafer sarhoşluğu değildir. Seçildikten sonra omzumuzdaki yükün ağırlığıyla ayağımız daha sağlam yere basıyor. Size karşı sorumluluğumuz, size karşı hizmet mecburiyetimiz bizi belediyecilikte çok daha başarılı olma yolunda motive ediyor. Pozantı’nın Atom Karınca Belediye Başkanı Mustafa Çay, varlığını yaylamızda hissettirmiştir.” dedi.

3 dönem Ceyhan Belediye Başkanı olarak görev yaptığını hatırlatan Hüseyin Sözlü şöyle devam etti: “Pozantı’da Mustafa Çay’ı seçmenizden bu yana kendisine hayranlığım başlamıştır. Çünkü o imkansızlıkların arkasına sığınmamıştır ve Pozantı’da daha önce yapılamayanları yapmış, başarılamayanları başarmıştır. Kendisi Pozantı’da iktidar nimeti görmeden size olan inancıyla, size olan hizmet aşkıyla birçok projeyi hayata geçirmiş ve Allah’a çok şükür artık yerel yönetimde bir iktidardan bahsediliyorsa o iktidar Büyükşehir’in iktidarıdır. Mustafa Çay bu saatten sonra iktidarın belediye başkanıdır.”

30 Mart’ta Kürdistan’ın sınırlarını çizeceklerini söyleyenlere ve onlara ses çıkarmayanlara da mesaj veren Başkan Hüseyin Sözlü, “Siz MHP’nin adaylarını belediye başkanı yaparak 30 Mart’ta Kürdistan’ın sınırlarını çizeceklerini söyleyen ihanet şebekesine, onun maşalarını görmezden gelen ve ülkeyi yönetmelerine rağmen onlara pirim tanıyan işbirlikçilerine de mesaj verdiniz. Milletimizin yegane teminatı olan, birliğimizin sigortası olan Milliyetçi Hareket’e güç vererek, hainlerin karşısına MHP’yi ve onun lideri Devlet Bahçeli’yi kale gibi diktiniz Allah’ın izniyle.” diye konuştu.

Önümüzdeki 5 yılda en iyi hizmeti vermek için var güçleriyle çalışacaklarını kaydeden Hüseyin Sözlü şunları söyledi: “Biz hizmet adamıyız. 5 yılımızı var gücümüzle, bize teveccüh gösteren, bize güvenerek arkamızda duran siz değerli hemşehrilerimize hizmetle geçireceğiz. Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay ikinci defa sizlerin tercihiyle, bileğinin hakkıyla seçildi. Bir belediye başkanı da Büyükşehir’e seçtiniz fakat Pozantı Belediye Başkanı, Allah’ın izniyle Pozantı’nın Büyükşehir Belediye Başkanı'dır. Pozantı’nın neye ihtiyacı varsa, Büyükşehir Belediyesi’nin burada yapabileceği ne varsa, Pozantı’nın atom karınca Belediye Başkanı Mustafa Çay’ı bulmanız yeterlidir. O ne yapacağını bilir. Bizim adımıza vereceği söz varsa onu da verebilir. Burada Mustafa Çay’a ulaşmanız, aynı zamanda bize ulaşmanızdır. Hizmeti sizlere yerinde ulaştırmak istiyoruz. Sizi Adana’ya kadar yormayacağız. Mustafa Çay’ı gördüğünüzde Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü görmüş olacaksınız. Bizim ona güvenimiz ve işbirliği isteğimiz tamdır.”

30 Mart’taki yarışın ardından şimdi hizmet yarışının başladığını belirten Hüseyin Sözlü, “30 Mart’ta bir seçim, bir yarış olmuştur. Mustafa Çay’ın da, bizim de karşımızda bazı aday arkadaşlarımız vardı. Bu yarışı centilmenlik sınırları içinde yapmanın mücadelesini verdik. Seçim bitmiştir, halk kararını vermiştir. Bize oy vermiş vermemiş, böyle bir hesabın içinde değiliz. Pozantı’da, Adana’da kim nerede yaşıyorsa hepsi bizim hemşehrimizdir. Onlara da hizmetle mükellefiz. Milliyetçi Hareket’in hizmetteki temel felsefesi, ‘Hak, hukuk, adalet, Milliyetçi Hareket’ değerli hemşehrilerim. Mustafa Çay kardeşimizle birlikte, değerli hemşehrilerimize hizmet etmenin onurunu yaşayacağız. Cenab-ı Allah nasip ederse, gelecek 5 yılları hak etmenin, Pozantı’yı, Adana’yı layık olduğu yere taşımanın mücadelesini vereceğiz. Tekir’den Pozantı’ya Adana’nın yaylalarını, imarlı, modern, çağdaş yaylalar haline getireceğiz. Pozantı’nın arkasında koskoca Büyükşehir var. Artık Mustafa Çay’dan her hizmeti isteyebilirsiniz. Hatta yanıbaşımızda akan çayı iç göl haline getirmek istiyordu.” sözlerini kaydetti.

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay da kendisini bir kez daha seçen Pozantılılara seslendi: “Yola çıkarken sözümüz, sevdamız Pozantı’ya hizmet dedik. Siz de bize inandınız, güvendiniz. İnancınız devam ettikçe hizmet için gerekirse canımızı feda ederiz. Allah bize iktidar olmayı nasip etti. Adana’da Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü var. Şimdi çok daha güçlüyüz. İkinci kez seçilmemizin üzerinden sadece 15 gün geçmesine rağmen başkalarının 5 yılda yapamadığı kadar hizmet gerçekleştirdik." CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×