Başbakan Davutoğlu'na davetiye gönderdi

Davutoğlu'nun New York'ta çözüm süreci ile ilgili yaptığı izahat ile gündeme gelen Ramazan Toy'un ailesi düğün davetiyesi gönderdi.

Başbakan Davutoğlu'na davetiye gönderdi
06 Mart 2015 Cuma 17:32

Başbakan Ahmet Davutoğlu New York ziyaretinde çözüm süreci hakkında gazetecilere yaptığı izahatda, “Diyarbakırlı anne dağdan inen çocuğunu evlendiriyor, düğününe beni de davet etti. Bu düğüne katılmayı isterdim. Ne süre dağda öleceği göze çarpan olmayan bir çocuk dağdan indi ve bir düğünle evleniyor” demişti.

Başbakan Davutoğlu’nun izahatsında sözünü ettiği Ramazan Toy, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine 10 kilometre uzaklıkta olan Yoğunca köyünden 2014 yılının Mart ayında Kobani’ye geçerek burada YPG sayfalarında IŞİD’e karşı savaştı. 25 Ekim’de Kobani’de yaralanıp Suruç ilçesine getirilen ve ailesine teslim edilen Ramazan Toy, 19 Mart’ta evleniyor.

Ramazan Toy’un ailesi, Başbakan Davutoğlu’nun davetiyesini AK Parti Siverek İlçe Başkanı İlhan Çelik’e teslim etti.

Baba Abdurrahman Toy, mesut olduğunu söyleyerek, “Biz mutluyuz, oğlumuzu Mart 19’da evlendiriyoruz. Düğünümüze Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nu, Şanlıurfa milletvekilleri Mehmet Kasım Gülpınar ve Zeynep Karahan’ı davet ettik. Bu çözüm süreci inşallah seri sürekli çalışması istiyorum. Ne dağdaki kalsın ne de cezaevlerinde kimse kalsın. Umut, bir biçimde herkes bizim bunun şeklinde çocuklarına kavuşsun. Özellikle bunu belirtmek istiyorum. Devlette öteki tarafta muvaffakiyetli bir biçimde devam etmesini istiyorum. Başbakanımızı düğünümüze davet ediyorum. Herkesin çocuklarının böyle gelmesi için Başbakanımızın her insanın düğününe destek vermesini istiyorum. Başbakanımızdan oğlum için her konu için katkı etmesini istiyorum” dedi.

ANNE TOY: “ANNELER AĞLAMASIN”

Oğlunun sağ salim eve dönmesine sevinen anne Güleser Toy ise, “Ben evvela bunu diyorum, oğlum Ramazan gibi, anneler benim bunun şeklinde mesut olsun. Dağda kimse kalmasın, cezaevlerinde kimse kalmasın, çözüm süreci olsun, adalet olsun. Kardeş kız kardeş bunun şeklinde olsun herkes. Allah kimsenin gözünü yollarda bırakmasın. Barış olsun, anneler ağlamasın. Ben acıları gördüm” diye konuştu. 

Aileyi ziyaret eden AK Parti Siverek İlçe Başkanı İlhan Çelik, ailenin sevincine birlikte olduklarını söyleyerek, “Bizim en fazla mesut olduğumuz konu Ramazan kardeşimizin ayın 19’unda evlenmesiyle ilgili bir büyüme oldu. Toplumla bütünleşme ve aile kurma hesabına da bir atılım olmuştur. Ailesi bugün bizi davet ettiler, Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun davetiyesini almak için geldik. Çözüm sürecinin bundan sonra meyvesini alabiliyor olmamız, bu mesut edebilecek bir durumdur” dedi.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×