Başbakan Cuma namazını Karargâh'ta kıldı

Darbe girişiminden sonra Genelkurmay Başkanlığı'nı ilk kez ziyaret eden Başbakan Yıldırım, Cuma namazını da burada kıldı

Başbakan Cuma namazını Karargâh'ta kıldı
05 Ağustos 2016 Cuma 15:11

15 Temmuz darbe girişiminden sonra ilk kez Genelkurmay Başkanlığı karargâhına giden Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Akar'ı ziyarette bulundu. Askeri tören mangasını selamlayan Yıldırım, Genelkurmay Şeref Defteri'ni imzaladı. Yıldırım, 15 Temmuz gecesi Genelkurmay'ın önünde tanktan düşerek ağır yaralanan Çetin Yıldız'ı da Güven Hastanesi'nde ziyaret etti.

Yıldırım, karargaha gelişinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Ümit Dündar ve Genelkurmay Genel Sekreteri Tümgeneral İrfan Özsert tarafından karşılandı.Askeri tören mangasını selamlayan Yıldırım, Genelkurmay Şeref Defteri'ni imzaladı. Karşılamanın ardından Yıldırım, Orgeneral Akar ile görüşmeye geçti.

Başbakan Yıldırım'ın Genelkurmay Başkanlığı'na girişi sırasında yoğun güvenlik önlemleri alındı. Genelkurmay Başkanlığı ana giriş nizamiyesinin üstünde silahlı özel harekat görevlileri yer aldı. Ayrıca karargah içinde uzaktan kumandalı silah sistemlerine sahip zırhlı araçlar bekledi.

Genelkurmay karargahı, FETÖ'nün darbe girişiminde, darbeci askerlerin ilk hedeflerinden biri olmuş, başta Orgeneral Akar olmak üzere bazı komutanlar burada rehin alınmıştı.Sağlık durumu iyiye giden Yıldız, önümüzdeki haftalarda birkaç operasyon daha geçirecek. Konuşma güçlüğü ve sol tarafında felç riski olan Yıldız'ın sağlık durumu ile ilgili bilgi veren doktorları, çok ağır yaralanmasına rağmen Yıldız'ın yeniden sağlığına kavuşması konusunda umutlu olduklarını söylediler.

KARARGÂH'TA CUMA NAMAZI

Başbakan Binali Yıldırım, cuma namazını Genelkurmay karargahında kıldı.
Ziyaret ettiği Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile yaklaşık 1 saat görüşen Yıldırım, cuma namazını Akar ile karargahta kıldı.

Yıldırım ve Akar’ın görüşmesi, namazın ardından öğle yemeğinde devam etti. Başbakan Yıldırım, yaklaşık 2,5 saat süren görüşmenin ardından Milli Savunma Bakanlığına geçti.
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×