Başak, öğrenci ailelerini evlerinde ziyaret etti

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, ‘Yarın Sizdeyiz Projesi' kapsamında Burak Karagöz ve Barış Sarı isimli öğrencilerin ailelerini evinlerinde ziyaret etti.

Başak, öğrenci ailelerini evlerinde ziyaret etti
15 Aralık 2013 Pazar 13:33

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, ‘Yarın Sizdeyiz Projesi' kapsamında Burak Karagöz ve Barış Sarı isimli öğrencilerin ailelerini evinlerinde ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen 'Yarın Sizdeyiz Projesi' kapsamında ailelere ev ziyaretleri düzenleniyor. Velilerin okula gelmesini beklemeyen okul idarecileri ve öğretmenler, öğrencileri evlerinde ziyaret ediyor. Sabah derste, akşam ev ziyaretlerinde öğrencilerle bir araya gelen öğretmenler, ailelere yönelik rehberlik hizmeti sunarak öğrencilerin okuldaki başarısını artırmayı hedefliyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, proje kapsamında Yüzüncü Yıl Mahallesi’nde bulunan Murat Kız Yatılı Bölge Ortaokulu’nda okuyan Burak Karagöz ve Barış Sarı isimli öğrencilerin ailelerini evinlerin de ziyaret etti. Ailelerle bir süre sohbet ederek sorunlarını dinleyen Başak, ikram edilen çayı içti. Öğrencilere çeşitli hediyeler veren Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yerel projelerinden bir tanesi olan ‘ Yarın Sizdeyiz Projesi' kapsamında Murat Kız Yatılı Bölge Ortaokulu’nda öğrenim gören öğrencilerin evlerini ziyaret ettiğini söyledi.

Başak, şunları söyledi: Karagöz ailesinin bir özelliği de 8 tane kardeşimizin okuyor olması. Bundan dolayı annemize teşekkür ediyor, onu takdir ediyoruz. Özellikle Ağrı gibi bir ilimizde, bölgemizde bir kadının tek başına 8 çocuğunun sekizini de okutması anne açısından takdire şayan bir durum. Dolayısıyla annemize tekrar teşekkür ediyor, onu takdir ediyoruz. Bizler de kendilerini ziyaret ederek, hal hatırlarını sormak istedik. Bu ziyaretimizle 2013-2014 eğitim öğretim yılından itibaren tüm okullarımızda, öğretmenlerimizin kendi öğrencilerini daha yakından tanımak, onların problemlerini daha yakından görmek, izlemek ve ona göre çocuklarımızın okul ortamındaki eğitim başarılarını artırmak amacıyla yürüttüğümüz projeye bu eğitim-öğretim yılı itibariyle de bir start vermiş oluyoruz. Öğretmenlerimiz, bu tip çalışmalara hız vererek, mümkün olduğu sürece bütün öğrencilerinin evlerini ziyaret etme fırsatı bulacaklar. Böylelikle eğitime önemli ölçüde katkı sağlayacaklarını düşünüyorum. Buradaki annemizin tek başına olmasına rağmen çocuklarını okula göndermesinin; Ağrı’daki diğer annelerimize, babalarımıza örnek olacağını düşünüyor, kendisine tekrar tekrar teşekkür ediyorum.”

Büşra Karagöz ise “Müdür Beyler evimizi ziyaret etti. Bizleri çok mutlu ettiler. Allah onlardan razı olsun." diye konuştu.

Öğrenci ailelerinin ziyaretine şube müdürleri Özlem Çeçen ve Neriman Karakoç ile Murat Kız Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürü Orhan Çetrez, Müdür Yardımcısı Sedrettin Güler ve Türkçe öğretmeni Zeynep Gür eşlik etti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×