Baro Başkanı: Gençlerimizin bir kısmını göz göre göre kaybediyoruz

Kayseri Barosu Başkanı Avukat Fevzi Konaç, uyuşturucu nedeniyle gençliğimizin bir kısmının göz göre göre kaybettiğimizi ve aile kurumunun sallandığını açıkladı. Özellikle gençlerin ve 9 yaşına kadar çocukların kullandığı bonzai...

Baro Başkanı: Gençlerimizin bir kısmını göz göre göre kaybediyoruz
26 Haziran 2014 Perşembe 15:43

Kayseri Barosu Başkanı Avukat Fevzi Konaç, uyuşturucu nedeniyle gençliğimizin bir kısmının göz göre göre kaybettiğimizi ve aile kurumunun sallandığını açıkladı.

Özellikle gençlerin ve 9 yaşına kadar çocukların kullandığı bonzai uyuşturucu maddesinin kullanımının artmasına sivil toplum kuruluşları de endişe ile yaklaşıyor. Kayseri Baro Başkanı Avukat Konaç, tüm televizyon kanallarında kısa dönem içinde bonzai isimli uyuşturucu madde kullanımı nedeniyle, hayatını kaybeden gençlerin haberlerinin verildiğini hatırlattı. Konaç, verilen bilgilerde bu uyuşturucunun ilk ve tek kullanımında bile ölüme sebep olduğunu dile getirerek, “Uyuşturucu yaşının 13’lere indiği bir ülke konumuna gelmek hem endişe verici hem de üzücü. Sorunları yok saymanın bedeli ağır oluyor. Geleceğimiz olan gençler nereye gidiyor? Sorgulamaktan korkuyoruz? Ama tehlike sokaklarımızda kol geziyor. Ekonomi büyümüş, uzaya çıkmışız, tankımız bizi gururlandırmış, halk Cumhurbaşkanı seçiyormuş. Güzel. Ama gençliğimizin bir kısmını göz göre göre kaybediyoruz. Aile kurumu sallanıyor. Keşke böyle bir konuyu hiç konuşmasak. Her şey güllük gülistanlık olsa” ifadelerini kullandı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×