Balıkçılar av sezonu çalışmalarına erken başladı, balık bol olacak

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde balıkçılar balık sezonu hazırlıklarına hazır girmek için erken başladı. Balıkçılar bu sene denizden bol balık beklediklerini de söyledi.     Ereğli Bozahane mevkisinde balıkçılarda hummalı...

Balıkçılar av sezonu çalışmalarına erken başladı, balık bol olacak
18 Temmuz 2014 Cuma 15:03

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde balıkçılar balık sezonu hazırlıklarına hazır girmek için erken başladı. Balıkçılar bu sene denizden bol balık beklediklerini de söyledi.

    Ereğli Bozahane mevkisinde balıkçılarda hummalı bir çalışma başladı. 1 Eylül de sona erecek olan avlanma yasağının ardından sezona hazır girmek isteyen balıkçılar çalışmalarına başladı. Ağları kontrol eden balıkçılar, ağların tamiri ile birlikte balıkçı teknelerinin de bakım onarım çalışmasını yapıyor. Teknelerini karaya çıkararak elden geçiren, alt karinada boya ve tamir işlerini yapan balıkçılar bu sene denizden bol balık beklediklerini kaydetti.

    37 yıllık balıkçı Musa Atasoy, bu sene denizden bol balık beklediklerini söyledi. Atasoy konuşmasında "Valla umudumuz var. Lüfer çinekop kendisini gösterdi. Torik çıktı. Havyar tutar mı tutmaz mı bilmem. Tutarsa güzel balıkçılık olacak. Bu şimdi havaya bağlı. Sezon açıldığında istavrit, palamut sarıkanat, lüfer çıkar. Biz gırgırcıyız. Ama 15 Eylül' de de trol balıkları çıkar. Barbunya ve mezgit çıkar. Hazırlık olarak ağlarımıza bakıyoruz, motorlarımızı boyuyoruz. Eksiklerimizi hallediyoruz. Motoru karaya çekerek karinayı motorun altını boyayacağız." dedi.

    Bir diğer balıkçı Ekrem Töre ise çalışmalarına sezon için erken başladıklarını balık işinin nasip olduğunu ve balığın bol olup olmamasının ise hava şartlarına bağlı olduğunu ifade etti. CİHAN

Balıkçılar av sezonu çalışmalarına erken başladı, balık bol olacak


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×