Bakanlık tarafından Gemi İnşa Bölümü'ndeki 160 öğrenciye tekne hibe edildi

Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Bandırma Meslek Yüksekokulu'na, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Gemi İnşa Bölümü'ndeki 160 öğrenciye eğitimlerde kullanılması amacıyla tekne hibe etti.    İstanbul'daki...

Bakanlık tarafından Gemi İnşa Bölümü'ndeki 160 öğrenciye tekne hibe edildi
10 Mayıs 2014 Cumartesi 16:48

Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Bandırma Meslek Yüksekokulu'na, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Gemi İnşa Bölümü'ndeki 160 öğrenciye eğitimlerde kullanılması amacıyla tekne hibe etti.

    İstanbul'daki Haliç Tersanesi'nden getirilen 28,2 metre uzunluk ve 7,2 metre genişliğindeki tekne, Bandırma Belediye İskelesi'ne bağlandı. Meslek Yüksekokulu Müdürü Yardımcı Doç. Dr. Osman Cenet, Gemi İnşa Bölümü'ndeki 160 öğrenciye bazı eğitimlerin bu teknede verileceğini bildirdi. Öğrencilerin, teknenin güvertesinin bakımı ve boyasıyla ilgili çalışmalara başlayacağı bilgisini veren Cenet, hibe edilen teknenin ekonomik değerinin 150 bin lira olduğunu ifade etti.

    Kendilerine bakanlıktan hibe edilen tekne için Bandırma Meslek Yüksek Okulu Gemi İnşa Bölümü'ndeki öğrenciler ise "Geminin buraya gelmesi bizim için ayrı bir şey katacak tabiki onun için görsel olarak öğrenim daha hızlı olacak. Gemide öğrenim daha akılda kalıcı olacaktır her zaman. "dedi.

CİHAN

Bakanlık tarafından Gemi İnşa Bölümü'ndeki 160 öğrenciye tekne hibe edildi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×