Bakanlar Kurulu öncesi açıklama

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş Ankara'da düzenlenen basın toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, konuşmasında toplantıda mülteciler, terörle mücadele gibi konuların ele alınacağını söyledi.

Bakanlar Kurulu öncesi açıklama
05 Nisan 2016 Salı 18:42

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş Bakanlar Kurulu öncesi Ankara'da düzenlenen basın toplantısında konuştu. 

Kurtulmuş konuşmasında, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Bakan Ramazanoğlu ile ilgili sözlerine de değindi.

Kurtulmuş, "Sayın Kılıçdaroğlu bu sözleriyle hem seviyesizliğini ortaya koymuş oluyor ama ondan daha büyük bir mesele bir kadına, bir anneye, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nin bir bakanı olan hanımefendiye karşı böylesine seviyesiz bir sözü söylemiş olması hiçbir mazeretin arkasına sığınılarak savunulamaz. Dolayısıyla Sayın Kılıçdaroğlu'ndan beklentimiz şudur, bu cinsiyetçi, seviyesiz ve edepsiz sözlerini hiç tevile yeltenmeden Sayın Ramazanoğlu'ndan ve milletimizden özür dilemesini bekliyoruz. Eğer bu özrü dilemezse bütün bu cinsiyetçi yaklaşım, bu bütün ağır sözleri karşısında milletimiz gerçekten Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerine gereken cevabı veriyor zaten, vermeye de devam edecektir." şeklinde konuştu. 

Bakan Kurtulmuş konuşmasında şunları söyledi: Bütün kadın derneklerine, bütün insan hakları derneklerine, TBMM'de görev yapan hangi siyasi partiden olursa olursa bütün kadın milletvekillerine öncelikli olarak çağrımızı yapıyoruz, bu açık bir meseledir ve siyasetin bittiği yerdir. Hepimizin siyasi kimlikleri var ama biz siyasi kimliklerimizden önce insani kimliklere sahibiz. Dolayısıyla 'siyaset yapıyorum' diyerek şu ya da bu gerekçeyle herhangi bir kişiye bu kadar ağır bir hakaretin yapılması, hele bir kadına, bir anneye, bir bakana bu hakaretin yapılması hiçbir şekilde kabul edilemez, hiçbir şekilde tevil edilemez.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×