Bakan Yılmaz, Erdoğan için oy istedi

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz 10 Ağustos cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için oy istedi. Bitlis’in Tatvan ilçesinden karayolu ile Muş'a gelen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ilçe kahvehanesinde yaptığı...

Bakan Yılmaz, Erdoğan için oy istedi
01 Ağustos 2014 Cuma 21:33

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz 10 Ağustos cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için oy istedi.

Bitlis’in Tatvan ilçesinden karayolu ile Muş'a gelen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ilçe kahvehanesinde yaptığı konuşmada, eskiden Türkiye'nin yasakların Türkiye'si olduğunu belirtip, "İnanç hürriyetini sağladık. Başörtülü de bizim insanımız, başı açık da bizim insanımız. Alevi de bizim insanımız, Sünni de, Müslüman da gayrimüslim de, hiçbir fark gözetmiyoruz. Biz diyoruz ki herkes özgür olsun. Herkes inancında özgür olsun, neye inanıyorsa o inancı en güzel şekilde yaşasın. Kimse kimseye engel olmasın. Anadilinde konuşsun, eğlensin, kültürünü yaşatsın, Türk'üyle, Arap'ıyla, Kürt'üyle Laz'ıyla, Çerkez'iyle herkes. Ne etnik çatışma olsun, ne inanç çatışması olsun. Birlik, beraberlik içerisinde ülkemizi kalkındıralım. Çoluk çocuğumuza güzel bir dünya kuralım" dedi.

10 Ağustos seçimlerinin çok önemli olduğunu kimsenin rehavete kapılmaması gerektiğini vurgulayan Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü; "Bakın biraz rakipler zayıf olunca rehavete kapılabiliyor insan. Aman aman rehavete kapılmayalım. Mutlaka gidip oyumuzu verelim. Başbakanı sevebiliriz ama gidip oyumuzu vermediğimiz sürece bir işe yaramaz. Çok az bir zamanımız kaldı. Köylere gidelim, komşularımızı ziyaret edelim, işyerlerini ziyaret edelim ve başbakanı anlatalım. Bu yapılan hizmetleri, bu yeni zihniyeti anlatalım. Yeni bir Türkiye kuruluyor. Bu yeni Türkiye'yi anlatalım. Diğer adaylar eski Türkiye'nin adayları, diğer adaylar eski Türkiye'yi istiyor. Ama AK Parti, Başbakanımız, yeni Türkiye'nin adayı, milletin adayı. Bir aday getirdiler. CHP, MHP, marjinal sol partiler, hepsi bir araya geldiler ve bir aday çıkardılar. İstişarelerden böyle bir isim çıkacağına inanıyor musunuz? Birileri dar bir çevrede oturdular, bir proje yaptılar ve bunu halkın önüne koydular. Bir tek amaçları var, Recep Tayyip Erdoğan'ın yolunu kesmek istiyorlar. Bu başbakan, cumhurbaşkanı olmasın istiyorlar. Milletin, ne yapalım dediler, biraz da muhafazakar bir yönü olan olsun ki millet gelsin buraya oy versin, Recep Tayyip Erdoğan olmasın dediler. Diğer taraftan bakıyorsunuz yine HDP'nin adayını belli medya grupları parlatıyorlar. Bugüne kadar niye yapmadılar. İşte bugün Recep Tayyip Erdoğan'dan ne koparsak kardır diyorlar. Burayı ne kadar zayıflatsak kardır diyorlar ve öyle destek veriyorlar. Allah'ın izniyle, milletimize ben inanıyorum. AK Parti'ye oy veren, HDP'ye oy veren, MHP'ye oy veren, CHP'ye oy veren, kime oy vermiş olursa olsun, bugün başbakanımızın arkasında milletçe, bütün bu partilerden, tabanlarını söylüyorum, başbakanı bilen, seven insanlar bir araya geleceğiz, 10 Ağustos günü sandıkları patlatacağız inşallah."

Bakan Yılmaz, daha sonra STK'larla Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nda düzenlenecek olan toplantıya katılmak üzere il merkezine hareket etti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×