Bakan Yıldız: Sorumluluğu üstleniyorum

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Soma faciasında sorumluluğu üstlendiğini açıkladı. Yıldız, "Bundan kaçamayız. Kim, hangi kuruluş olursa olsun sonuna kadar gidilecek.” dedi. Bugün gazetesinden Seda Şimşek'e konuşan Bakan...

Bakan Yıldız: Sorumluluğu üstleniyorum
22 Mayıs 2014 Perşembe 11:28

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Soma faciasında sorumluluğu üstlendiğini açıkladı. Yıldız, "Bundan kaçamayız. Kim, hangi kuruluş olursa olsun sonuna kadar gidilecek.” dedi.

Bugün gazetesinden Seda Şimşek'e konuşan Bakan Taner Yıldız, “Bu bir doğal afet değil, o halde kusur var. Buradaki kusur tartışılmaz. Kim ve hangi kuruluş olursa olsun sonuna kadar gidilecek. Bunu söylemekten çekinmemeliyiz. ‘Bizim kusurumuz yok’ deyip, üstünü örtemeyiz. Hepimiz sorumluyuz. Bir siyasi sorumlu aranıyorsa ben o sorumluluğu üstleniyorum. Bundan kaçamayız. Can gitmiş, canlar gitmiş, evlatlar babasız, yetim kalmış, benim bakanlığımın tek bir can önünde, bir tek gözü yaşlı yetim önünde ne kıymeti var? O kazanın olmaması için neyimi vermezdim.” ifadelerini kullandı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×