Bakan Yazıcı, kendisini karşılamayan belediye başkanına tepki gösterdi

Van'da Yukarı Nurşin Camii’nde cuma namazını kılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, namazdan sonra Tuşba Belediye Başkanı AK Parti'li Fevzi Özgökçe’yi makamında ziyaret etti. Bakan Yazıcı, kendisini karşılamayan Büyükşehir...

Bakan Yazıcı, kendisini karşılamayan belediye başkanına tepki gösterdi
06 Haziran 2014 Cuma 17:38

Van'da Yukarı Nurşin Camii’nde cuma namazını kılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, namazdan sonra Tuşba Belediye Başkanı AK Parti'li Fevzi Özgökçe’yi makamında ziyaret etti. Bakan Yazıcı, kendisini karşılamayan Büyükşehir Belediye Başkanı BDP’li Bekir Kaya’ya tepki gösterdi. Yazıcı, "Hükümeti temsilen illerimize gelen bakan düzeyindeki kişiler ya da diğer düzeydekiler için bir karşılama olur. Biz öyle tantanalı bir şey istemedik. Ama bir belediye başkanı şehrine gelen bir bakanı normal olarak vali nerede karşılarsa orada karşılaması gerekir diye düşünüyorum." dedi.

    Dün öğlen saatlerinde çeşitli açılışlarda bulunmak üzere Van'a gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, bugün Van'da Türkiye Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatileri Birliği (TESKOB) tarafından yaptırılan 24 derslikli ilkokulun açılış törenine katıldı. Bakan Yazıcı, öğrencilerden çok çalışmalarını ve öğretmenlerini sevmelerini istedi. Yazıcı, Yukarı Nurşin Camii'nde cuma namazını kıldıktan sonra Tuşba Belediye Başkanı AK Partili Fevzi Özgökçe'yi ziyaret etti.

    Bakan Yazıcı, kendisini karşılamayan Büyükşehir Belediye Başkanı BDP'li Bekir Kaya'ya tepki gösterdi. Devletin bir adabı ve usulü olduğunu söyleyen Bakan Yazıcı, "Bunlar bizim geleneğimizdir. Hükümeti temsilen illerimize gelen bakan düzeyindeki kişiler ya da diğer düzeydekiler için bir karşılama olur. Biz öyle tantanalı bir şey istemedik. Ama bir belediye başkanı şehrine gelen bir bakanı normal olarak vali nerede karşılarsa orada karşılaması gerekir diye düşünüyorum. Ben orada belediye başkanını görmeyince özellikle sordum. Katılmıyormuş. Karşılamaya gelseydi ben de ziyarete giderdim. Halkın tercihlerine siyasi tercihlerine saygı duyarız. Millet oy vermişse, yetkilendirmiş belediye başkanı olmuşsa biz onu ziyaret ederek, sorunları varsa onları dinleriz, paylaşırız. Tuşba Belediye Başkanımız karşılamada vardı. Bizi de davet ettiler. O sebeple buradayım. Önemsediğim için bunu belirtmek istedim. İnsanlar seçildikleri yerleri kendilerine tahsis edilmiş, başka yerle ilişkisi olmamış gibi algı oluşturmak üzere kendilerine özgü çalışma yöntemleriyle iş üreteceklerini düşünüyorsa, böyle bir yolun doğru olmadığını düşünüyorum." diye konuştu.

    Bakan Yazıcı daha sonra Van Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği'nin yeni binasının açılışını yaptı. CİHAN

Bakan Yazıcı, kendisini karşılamayan belediye başkanına tepki gösterdi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×