Bakan Yazıcı: Karizmamızı çizmeye çalışıyorlar

Maltepe'de bir dernek toplantısına katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, gündemle ilgili mesajlar verdi.

Bakan Yazıcı: Karizmamızı çizmeye çalışıyorlar
16 Şubat 2014 Pazar 14:28

Maltepe'de bir dernek toplantısına katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, gündemle ilgili mesajlar verdi. Yazıcı, bazı kesimlerin yaptıkları hizmetleri görmezden gelerek hükümetin karizmasını çizmeye çalıştığını söyledi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, katıldığı Refahiyeliler Hizmet Gönüllüleri Derneği'nin kahvaltılı toplantısında gündemle ilgili konulara değindi. Bu seçim sürecinin iyi okunması gerektiğini belirten Bakan Yazıcı, hükümet olarak askeri vesayeti gerilettiklerini, kurumların anayasa ve yasalarda var olan yerlerine çekilmelerini sağladıklarını belirtti.

Yazıcı, "Biz Türkiye'nin trafik, ulaşım sorunlarını metrolar yaparak çözümlerken, insanımızın rahat seyahatini, konforlu seyahatini sağlamak için havaalanları inşa ederken, daha büyüklerini planlarken birileri sadece yaptığımız hizmetleri görmezden gelerek hükümetin karizmasını çizmeye çalışıyor. Buna asla hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Çünkü biz gücümüzü sizden, aziz Türk Milleti'nden alıyoruz." dedi.

Vesayet kurumlarının siyaseti dizayn etmeye çalıştıklarını öne süren Hayati Yazıcı konuşmasını şöyle sürdürdü: "Sorun zaten kendi alanlarının dışına çıkmalarından kaynaklanıyor. Mühendislik yapıyorlar. Sosyal hayatta böyledir. Sosyal hayatın örgütlü olması önemlidir. Bu vakıf olur, dernek, sendika olur, cemaat olur, birlik olur. Ne olursa olsun. Ama hiçbir zaman sosyal alan içerisinde örgütlü yapıların ya da bireysel durumların siyaseti dizayn etme hak ve yetkileri asla yok. Elbette tercihlerini kullanacak insanlar. Oy verirken kullanacaklar. Ama siyaseti millet dizayn eder. Dizayn ettiği platformlar da seçimlerdir. Bunun dışında başka davranışların, demokrasiyle, hukuk devleti ilkesiyle izahı kabil değildir. Yaşananları bu çerçevede değerlendirmenizin Türkiye açısından doğru olduğu gibi demokratik kriterler açısından da doğru bir tespit olduğu inancındayım." CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×