Bakan Bayraktar’a BM’den teşekkür mektubu geldi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’a Birleşmiş Milletler’den (BM) teşekkür mektubu geldi.

Bakan Bayraktar’a BM’den teşekkür mektubu geldi
15 Aralık 2013 Pazar 14:08

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’a Birleşmiş Milletler’den (BM) teşekkür mektubu geldi.
Mektupta İstanbul’da düzenlenen "Barselona Sözleşmesi 18. Taraf Ülkeler Toplantısında göstermiş olduğunuz takdire şayan koordinasyondan ötürü en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz." denildi.

BM Çevre Programı Barselona Sözleşmesi İcra Müdürü Maria Luisa Silva Mejitas, Akdeniz'in Kirlenmeye Karşı Korunması Sözleşmesi çerçevesinde İstanbul Kongre Merkezinde düzenlenen "18. Taraf Ülkeler Toplantısı” organizasyonunu düzenleyen Bakan Erdoğan Bayraktar’a teşekkür etti.

Mektupta şu ifaler yer aldı: "Barselona Sözleşmesi Sekretaryası, Türkiye Cumhuriyeti Hükumetine, 03-06 Aralık 2013 tarihinde İstanbul’da düzenlenen toplantıya, takdire şayan koordinasyonu ve cömert desteğiyle ev sahipliği yaptığından ötürü en içten teşekkürlerini sunmaktadır. Bakanlar Konferansında yaptığınız ilham verici açılış konuşmanızın yanı sıra organizasyonun siyasi önemini artırmak için bütün gün boyunca bizimle kalma kararınızdan dolayı size çok müteşekkiriz. Ekselansları, İstanbul Deklarasyonu bütün bu çabalara layık bir sonuç olmuştur ve Barselona Sözleşmesi kapsamında önümüzdeki yıllarda yürütülecek çalışmalara da referans olacaktır. Barselona Sözleşmesi Sekretaryası; Türkiye'nin büyük hedeflerini, Akdeniz’in deniz çevresi ve kıyıların ekosistemi yararına gerçekleştirebilmesi için Türkiye ile çalışmayı dört gözle beklemektedir."
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×