Bahçeli'nin katıldığı cenazede izdiham yaşandı

Esenyurt’ta Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) seçim bürosunun açılışı sırasında uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybeden Cengiz Akyıldız’ın cenaze namazı Fatih Camii’nde kılındı.

Bahçeli'nin katıldığı cenazede izdiham yaşandı
27 Ocak 2014 Pazartesi 17:38

Esenyurt’ta Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) seçim bürosunun açılışı sırasında uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybeden Cengiz Akyıldız’ın cenaze namazı Fatih Camii’nde kılındı. Cenaze namazına MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de katıldı. Tabutu cenazenin araca taşınması sırasında Bahçeli de omuzladı. Yoğun kalabalık izdihama neden oldu.

Esenyurt’ta MHP seçim bürosunun açılışı sırasında saldırı sonucu 7 kişi yaralanmış, Ortadoğu Gazetesi Foto Muhabiri Cengiz Akyıldız da hayatını kaybetmişti. Akyıldız’ın cenazesi, Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsinin ardından Fatih Camii’ne getirildi. İkindi namazını müteakip kılınan cenaze namazına MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, çok sayıda MHP’li milletvekili ve partili ile eski CHP Milletvekili Mehmet Sevigen katıldı. Akyıldız’ın ailesi de cenaze namazında hazır bulundu.

Fatih Camii avlusunu dolduran kalabalık, tekbirler ve sloganlar atarak namaz saatini bekledi. Yoğun kalabalık nedeniyle izdiham yaşanmaması için sık sık anons yapıldı. Cenaze namazı vaktine yakın MHP Genel Başkanı Bahçeli de camiye geldi. Bahçeli’nin camiye gelişi sırasında kalabalık ‘Vur de vuralım, öl de ölelim’ şeklinde slogan attı. Aileden helallik alındıktan sonra cenaze namazı kılındı. Cenazenin araca taşınması sırasında Bahçeli de tabutu omuzladı. Yoğun kalabalık nedeniyle bir süre sonra bırakmak zorunda kaldı. Akyıldız’ın cenazesi taşınırken izdiham tehlikesi yaşandı. Daha sonra Bahçeli de camiden ayrıldı. Akyıldız, Edirnekapı Mezarlığı’na son yolculuğuna uğurlandı.

Bu arada, Bahçeli ve partililerin Esenyurt’a giderek yarım kalan açılışı gerçekleştireceği öğrenildi.

CİHAN

Bahçeli'nin katıldığı cenazede izdiham yaşandı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×