Babahan'a Erdoğan’a hakaretten hapis istemi

Yazar Ergun Babahan hakkında Bilal Erdoğan'a hakaret suçlamasıyla 2 yıl 8 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Babahan'a Erdoğan’a hakaretten hapis istemi
25 Mart 2015 Çarşamba 11:22

C. Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın şikayeti üstüne yazar Ergun Babahan konusu için ‘Basın yayın yolu ile hakaret’ suçlamasıyla yürütülen tahkikat tamamlandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosu Savcılarından Umut Tepe sebebi ile hazırlanmakta olan iddianamede, zanlı Ergun Babahan’ın “Hep Beraber Haykıralım: Hırsızdan Hesap Sorulacak” başlıklı yazsında müşteki Bilal Erdoğan’a karşı hakaret suçunun işlediği söylendi.

ALANEN AŞAĞILAMA

Şikayet konusu ova içeriğinde müşteki Necmeddin Bilal Erdoğan ile babası C. Başkanı Recep Tayyip Erdoğan içerisinde geçtiği iddia olunan telefon görüşmeleri ile ilgili yorumlar yapıldığı anlatılan iddianamede, zanlı Ergun Babahan’ın yazının başlığındaki hırsız sözcüğünü müşteki Bilal Erdoğan’a alenen izafe ederek aşağıladığı, küçülttüğü söylendi.

HAPİS CEZASI İSTENDİ

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) ile Yargıtay yerleşik içtihatlarına, yargılama sınırlarının aşıldığı aktarılan iddianamede Babahan konusu için ‘basın yayın yoluyla onur, haysiyet ve saygınlığa hakaret’ suçlamasıyla 4 aydan 2 sene 8 aya kadar hapis cezası istendi.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×