Aydın Belediyesi kültür gezileri başlıyor

Aydın Belediyesi, “Kültür Gezileri” kapsamında düzenlediği turlarla halkı ücretsiz gezdirecek.

Aydın Belediyesi kültür gezileri başlıyor
09 Ocak 2014 Perşembe 17:48

Aydın Belediyesi, “Kültür Gezileri” kapsamında düzenlediği turlarla halkı ücretsiz gezdirecek. Yurtiçinde yapılacak gezilere, önceden kayıt yaptıran 150 kişi katılabilecek. Geziler, Aydın ve ilçeleri dışında Antalya, Çanakkale, Konya ve Ankara’ya da olacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Kültür gezilerimiz, 11 Ocak’ta başlayacak ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Geziler, il dışı ve il içi kültür gezileri olarak iki program şekilde yapılacak. Aydın Belediyesi tarafından 11 Ocak tarihinden itibaren her hafta sonu cumartesi günleri, 1 Mart 2014 tarihine kadar devam edecek. İl içi kültür gezileri programlarımız Kuşadası, Davutlar Güzelçamlı Milli Parkı, Güllübahçe, Piriene, Milet, Didim, Çete Ayşe Mezarı, Yenipazar Yörük Ali Efe Müzesi, Bozdoğan Kemer Barajı, Umurlu Çayyüzü Şehitliği, Nysa antik kenti ve Koçak Mesire Alanı’na yapılacak.” dedi.

İl dışına ise 31 Ocak'ta Antalya Şelalesi, 7 Şubat'ta Konya Mevlana Türbesi, 21 Şubat'ta Anıtkabir, 7 Mart'ta Çanakkale şehitlik gezileri düzenlenecek. Her gezi için kayıt yaptıran ilk 150 kişi ücretsiz katılabilecek. Çanakkale gezisine ise 150 otobüsle 6 bin kişi götürülmesi planlanıyor. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×