Ayasofya Camii'nde Kadir Gecesi

Diyanet İşleri Başkanlığı öncülüğünde bu yıl Ayasofya Camii'nin içinde program düzenlenecek. Dualarla idrak edilecek mübarek gecede Ayasofya Camii de uzun zamandır hasret kaldığı Kur'an tilavetiyle buluşacak.

Ayasofya Camii'nde Kadir Gecesi
20 Haziran 2017 Salı 18:08

Sonhaberler | Haber Merkezi 

Uzun yıllardır yeniden ibadete açılması beklenen Ayasofya Camii, bu Ramazan da Kadir Gecesi'nde dualara ve ibadete ev sahipliği yapacak. Diyanet İşleri Başkanlığının öncülüğünde Ayasofya'nın içinde Kadir Gecesi programı yapılacak. 

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Diyanet İşleri eski başkanları Prof. Dr. Süleyman Ateş ve Prof. Dr. Ali Bardakoğlu'nun katılacağı özel Kadir Gecesi programı, Ayasofya'da dualar ve tekbirlerle idrak edilecek. Alınan bilgiye göre, TRT Diyanet'te yayınlanan "Bereket Vakti Ayasofya" isimli programın Kadir Gecesi özel yayınında Ayasofya Camii içinde Kur'an-ı Kerim, tekbir ve ezan sesleri yükselecek.

Görmez, Ateş ve Bardakoğlu'nun konuk olarak katılacağı programda, Türkiye'nin en seçkin Kur'an okuyucuları, Uluslararası Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma yarışmasında derece alan hafızlar Kur'an okuyacak. Program, Ayasofya'dan 2 müezzinin canlı olarak çift ezan okumasıyla son bulacak.

"Bereket Vakti Ayasofya Kadir Gecesi Özel" programı, Ali Bektaş'ın sunumuyla yarın gece saat 00.00'da TRT Diyanet'te başlayacak.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×