Atlama kuleleri yerle bir oldu

2011 Kış Oyunları için yaptırılan Türkiye'nin ilk 'tek kayakla atlama kuleleri' heyelan nedeniyle yerle bir oldu. 5 atlama kulesinden 3'ü yıkıldı, 80 ve 95'lik rampaların pistleri ise tamamen yok oldu. Jeoloji mühendislerinin 'zeminde heyelan...

Atlama kuleleri yerle bir oldu
15 Temmuz 2014 Salı 17:23

2011 Kış Oyunları için yaptırılan Türkiye'nin ilk 'tek kayakla atlama kuleleri' heyelan nedeniyle yerle bir oldu. 5 atlama kulesinden 3'ü yıkıldı, 80 ve 95'lik rampaların pistleri ise tamamen yok oldu.

Jeoloji mühendislerinin 'zeminde heyelan var' raporu üzerine atlama kulelerinin bulunduğu alandaki otel sabah saatlerinde boşaltıldı. Otelde olimpiyatlara hazırlanan kayakçılar ile atletler kalıyordu. Saat 15.00 sıralarında büyük gürültüyle atlama kulelerinin bulunduğu yamaçtan toprak kaydı. Atlama kulelerinin büyük zarar gördüğü heyelanda can kaybı olmadı.

Çevresi güvenlik şeridiyle kapatılan pistlerde Sivil Savunma Arama Kurtarma ekipleri inceleme yaptı. Gençlik Spor İl Müdürü Memduh Ceyhan, heyelanda can kaybının olmadığını söyledi. Ceylan, önceden tedbir alınarak otel kısmının boşaltıldığını ifade etti. Ceylan, Ankara'dan bilirkişinin gelerek göçük alanında incelemede bulunacağını kaydetti.

Kayakla Atlama Kuleleri'nde geçen hafta Vali Ahmet Altıparmak ve Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar'ın da katılımıyla Milli Takım sporcuları gösteri kayağı atlayışı gerçekleştirmişti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×