Atayün Mersin adreslerinde bulunamadı

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü 'Paralel yapı' soruşturması kapsamında aranan, daha önce polis başmüfettişliği görevinden alınan Anadolu Atayün, Mersin'deki adreslerine gerçekleştirilen operasyonlarda bulunamadı.

Atayün Mersin adreslerinde bulunamadı
22 Mayıs 2015 Cuma 13:14


Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü 'Paralel yapı' soruşturması kapsamında aranan, daha önce polis başmüfettişliği görevinden ihraç edilen Anadolu Atayün, Mersin'deki adreslerine yapılan operasyonlarda bulunamadı.

Bir dönem Konya'da Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Müdürlüğü yapan Anadolu Atayün, 2007'de atandığı Mersin'de 2009 yılına kadar Foto Film ve Haber Merkezi sorumluluğu ile görev yaparken, 2009'da terörden sorumlu müdür yardımcılığı görevini yaptı. 2011'de 1'ncı Sınıf Emniyet Müdürü olan Atayün, Ankara'da bulunuyordu. 

Geçen aralık ayında İçişleri Bakanlığı tarafından meslekten ihraç edilen ve Konya'da başlatılan soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan Atayün'ün yakalanması için sık sık gelip gittiği Mersin'de de operasyon düzenlendi. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, merkez Mezitli İlçesinde belirlenen evi ile bir yakınının evine operasyon yaptı. Ancak, her iki adreste de bulunamadı.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×