Atalay: Bingöl Belediyesi'nin hizmetleri engelleniyor

Bingöl Belediyesi tarafından, yatırımların gerçekleştirilmesi kapsamında çeşitli arsaların satışı için Belediye Encümeni'ne verilen yetkinin iptal edilmesine tepki gösteren Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, ''Amaç Bingöl Belediyesi'nin ve Belediye B.

Atalay: Bingöl Belediyesi'nin hizmetleri engelleniyor
07 Ocak 2014 Salı 18:33

Bingöl Belediyesi tarafından, yatırımların gerçekleştirilmesi kapsamında çeşitli arsaların satışı için Belediye Encümeni'ne verilen yetkinin iptal edilmesine tepki gösteren Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, ''Amaç Bingöl Belediyesi'nin ve Belediye Başkanı'nın Bingöl halkı nezdinde sağladığı prestiji gölgelemeye dönük, siyasi intikam almak ve hizmetleri engellemektir.'' dedi.

Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, yaptığı yazılı açıklamada, yatırım programında bulunan hizmetlerin gerçekleştirilmesi için gerekli olan finansmanı sağlamak amacıyla, satış kararı alınan çeşitli arazilerin satış yetkisinin iptal edilmesinin, siyasi bir karar olduğuna vurgu yaptı. Atalay, ''Bingöl Belediye Meclisi tarafından Bingöl Merkez'de bulunan çeşitli araziler için, 06.02.2013 tarih ve 2013/10 sayılı Belediye Meclis kararıyla, yatırım programında bulunan hizmetlerin gerçekleştirilmesi için gerekli olan finansmanı sağlamak amacıyla satış kararı alınmış ve Belediye Encümeni'ne yetki verilmiştir. Bu yetki 06.01.2014 tarihindeki Belediye Meclis Toplantısı'nda; 17 AK Parti'li Belediye Meclis Üyesi'nin verdiği önerge ile meclis gündemine alınmış ve bu araziler ile ilgili satış yetkisi 23 Meclis Üyesi'nin katıldığı toplantıda AK Parti'li ve BDP'li Meclis Üyelerinin oy birliği ile iptal edilmiştir.'' ifadelerini kullandı.

AK Partili Meclis Üyeleri'nin 05 Ocak 2014 tarihinde Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile bu konuyu istişare ederek böyle bir kararın alındığını iddia eden Başkan Atalay, ''İptal gerekçesi olarak dile getirilen hususlar, satış yetkisi verilirken, tüm satış ihalelerinin açık ihale usulüyle şeffaf, rekabete dayalı olarak yapıldığı ve yapılacağı bilinen konulardı. Buradaki asıl amaç; personel ve şirket maaş ödemelerini, yatırımların ödeme programlarını engellemek, bütçe dengelerini sarsmak, Bingöl Belediyesi ve Belediye Başkanı'nın Bingöl halkı nezdinde sağladığı prestiji gölgelemek suretiyle, siyasi intikam almaktır. Her türlü ödemeyi ve hizmeti engelleme girişimi, Bingöl halkının 30 Mart 2014 tarihinde atacağı şamarla son bulacaktır.'' diye konuştu.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×