Arkadaşlarını dershaneye göndermek için dergi çıkardılar

Bolu’da Mustafa Çizmecioğlu Anadolu Lisesi öğrencileri yardıma muhtaç arkadaşlarının okul ve dershane masraflarını karşılamak için dergi çıkarttı.

Arkadaşlarını dershaneye göndermek için dergi çıkardılar
22 Mart 2014 Cumartesi 15:58

Bolu’da Mustafa Çizmecioğlu Anadolu Lisesi öğrencileri yardıma muhtaç arkadaşlarının okul ve dershane masraflarını karşılamak için dergi çıkarttı. Öğrenciler psikoloji üzerine çıkardıkları derginin tanesini beş liradan satıyor.

    Türkiye bir dizi eğitim sorunları ile uğraşırken yaşanan tartışmaların arasında dershaneler taslağı kabul edildi. Devlet okullarında okuyan kimi öğrenciler eğitim masraflarını karşılamakta güçlük çekiyor. Daha iyi bir okula yerleşmek ve eğitimde fırsat eşitliğini yakalamak isteyen öğrenciler için mevcut sistemde dershaneler önem arz ediyor. Bu çerçevede Bolu’da Mustafa Çizmecioğlu Anadolu Lisesi öğrencileri yardıma muhtaç sınıf arkadaşlarının dershane ve okul masraflarını karşılamak için dergi çıkarttı.

    Okulun 10-11ve 12. sınıf öğrencileri 500 adet basılan ve içeriğini ortaklaşa hazırladıkları “HPNOS” isimli dergiyi İzzet Baysal Caddesi üzerine kurdukları stantta 5 liradan satıyor. Derginin hazırlanış serüveni anlatan Büşra Sezgin, “Okulumuzda bir karar aldık. Psikoloji alanında bildiğimiz konuları bir dergide toplamayı kararlaştırdık.Bur dergiyi yardım için yapıyoruz. Bir arkadaşımızın gerçekten yardıma ihtiyacı var. Güzel konular seçtik ve bir dergide topladık. İnşallah emeğimizin karşılığını alırız. Konularımız sıkıcı değil. Arkadaşımız için ne kadar çaba sarf etsek azdır. Dershaneye gönderip eğitim masraflarını karşılamayı düşünüyoruz.” diyor. CİHAN

Arkadaşlarını dershaneye göndermek için dergi çıkardılar


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×