Aranan şüpheli Figen Yüksekdağ'ın evinde kalmış

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, hakkında arama kararı bulunan şüphelinin Figen Yüksekdağ'ın evinde kaldığını tespit etti

Aranan şüpheli Figen Yüksekdağ'ın evinde kalmış
16 Haziran 2016 Perşembe 10:55

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın evine düzenlenen polis baskınıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, Figen Yüksekdağ'ın evine yapılan baskının bir şüphelinin aranması üzerine gerçekleştiği, şüphelinin evde kaldığı ancak o anda orada bulunmadığının tespit edildiği belirtildi. 

Yüksekdağ ve eşi hakkında adli süreç işletilmediğini belirten Emniyet, açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Bu operasyon bir takım çevrelerde oluşan duyarlılığı istismar etmek üzere bazı basın yayın kuruluşlarınca ‘HDP Eş Başkanı ve Milletvekili Figen Yüksekdağ Şenoğlu’na yönelik bir adli süreç işletildiği’ yolunda gerçekle bağdaşmayan çeşitli haber ve yorumlara yer verilmekte olduğu görülmüştür. Eyüp Karadolap Mahallesi’nde sol bir terör örgütünün faaliyetleri içerisinde yer aldığı değerlendirilen şüphelilerden Fadime Ç.’nin bulunabileceği adrese yakalama maksatlı operasyon düzenlenmiştir. Ancak operasyon anı itibariyle adı geçen kişinin sözü edilen adreste yakalanması mümkün olmamıştır.

HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ Şenoğlu’nun eşi S.Ş ve beraberindeki E.O’nun da bulunduğu bahse konu adreste yapılan operasyon kapsamında aranan Fadime Ç.’nin de kaldığı, ancak operasyon anı itibariyle bu eve gelmediği öğrenilmiştir.

Evde kalanlardan alınan bu bilgi üzerine evde yapılan kontrolde Fadime Ç.’nin kullandığı belirtilen odada bahse konu kişinin pasaport ve özel eşyalarının bulunduğu görülmüş, hedef olarak aranan kişinin belirlenen adresinin doğruluğu da teyit edilmiştir.

Adı geçen milletvekili ve eşiyle ilgili herhangi bir adli ve idari uygulama söz konusu değildir.” 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×