Amasya Üniversitesi Rektörü Orbay’a 'Altın Kalem' ödülü

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Kırşehir Haber 24’ün kuruluşunun 10.

Amasya Üniversitesi Rektörü Orbay’a 'Altın Kalem' ödülü
02 Nisan 2014 Çarşamba 14:08

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Kırşehir Haber 24’ün kuruluşunun 10. yıl kutlamaları kapsamında 'Altın Kalem' ödülüne layık görüldü.

Amasya Üniversitesi’nde, akademik özgürlük ortamı, somut değişim ve hızlı gelişime öncülük ettiği için ödüle layık görüldüğünü belirten Prof. Dr. Metin Orbay, “Üniversitemiz, bu yıl 8 yaşında. Amasya Üniversitesi olarak Türkiye'nin çağdaş dünyada öncü ve önder olabilmesi için bilimsel ve etik değerlerden ödün vermeden, 8 yıldır, her yıl artan kapasite ile çalışmaktayız. Akademik özgürlüğü bilimin evrenselliği olarak gören ve her zaman ön planda tutan üniversitemiz, insanlığın geleceğinde söz sahibi olan mezunlar yetiştirmeye gayret etmektedir. Öğrencilerimize her alanda kendilerini geliştirme ve öğrenme özgürlüğü, akademisyenlerimize ise öğretme özgürlüğü konusunda geniş olanaklar sunmaktayız." dedi.

Orbay, öncelikli olarak Amasya'ya, bölgeye, ülkeye ve evrensel anlamda tüm insanlığa artı değer katma amacına yönelik olarak üniversitenin ilgili birimleri ile kamu-kurum kuruluşları, özel sektör ve sivil toplum örgütleri arasında gerekli işbirliği noktasında son dönemlerde önemli mesafeler alındığını söyledi. Prof. Orbay, "Üniversitemiz, ulusal ve uluslararası akademik performans ölçümlerinde de her geçen yıl daha üst noktalara çıkmaktadır. Yakaladığımız bu ivme de iç ve dış paydaşlarımızın özverili çalışmaları önemli rol oynamaktadır. Üniversitemizin büyümesi ve gelişmesine katkılar sunan tüm iç ve dış paydaşlarımızla birlikte; Amasya Üniversitesi'nin 8. kuruluş yıl dönümünü büyük bir gururla, coşkuyla kutluyoruz.” ifadelerini kullandı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×