Ali Fuat Yılmazer de dahil 12 kişi tutuklandı

Sahur operasyonunda gözaltına alınan polislerden aralarında Ali Fuat Yılmazer ve Hayati Başdağ’ın da bulunduğu 12 kişi, ‘resmi belgede sahtecilik’ iddiasıyla tutuklandı.İstanbul Adalet Sarayı’nda devam eden sorgulamada; aralarında eski...

Ali Fuat Yılmazer de dahil 12 kişi tutuklandı
26 Temmuz 2014 Cumartesi 14:38

Sahur operasyonunda gözaltına alınan polislerden aralarında Ali Fuat Yılmazer ve Hayati Başdağ’ın da bulunduğu 12 kişi, ‘resmi belgede sahtecilik’ iddiasıyla tutuklandı.

İstanbul Adalet Sarayı’nda devam eden sorgulamada; aralarında eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer ve sağlık kontrolünde ellerindeki kelepçeleri göstermesiyle sosyal medyada gündem olan Hayati Başdağ bulunduğu 12 kişi tutuklandı. Tutuklanan diğer isimler ise şöyle: Erol Demirhan, Hikmet Kopar, Abdülhalim Sönmez, Hasan Hüseyin Danacı, Metin Canbay, Ali İhsan Tezcan, Muhammet Ali Iklı, Muhammet İkbal Kayaduman, Harun Aydın ve Tolga Güzelkaş.

Bu arada, annesi için okuduğu Kur’an-ı Kerim cüzleriyle ilgili Başbakan Erdoğan’ın, “Cezaevinde çok vakti olacak, orada okusun.” dediği İsmail Arslan ile Muhammet Fatih Sercan, Serdar Güldalı, Ahmet Öztürk ve Murat Hamarat ise serbest bırakıldı.

Öte yandan, polislerin avukatları, dışarı çıkarak yakınlarına tutuklananların ve serbest kalanların isimlerini açıkladı. Polislerin yakınları da kararı alkışlar ve sloganlarla karşıladı. Tutuklanan bazı polislerin yakınları ise sarılarak bir birlerini teselli etti.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×