Alevi Dedelerden "Herkes O'nu Okuyor"a Destek

Ardahan'ın Damal ilçesinden 'Herkes O'nu Okuyor' projesine büyük destek geldi.

Alevi Dedelerden
11 Nisan 2014 Cuma 12:00

Çoğunluğu Alevi olan Damal ilçesinde de vatandaşlar, Peygamberimizi anlatan kitaplardan bu hafta sonu sınav olacak. 'Herkes O'nu Okuyor' organizasyonuna Alevi dedeler de destek vererek güzel bir faaliyet olduğunu dile getirdi. 

    Burmadere Cemevi önünde cemaati ile birlikte açıklama yapan Dede İrfan Akbulut, "Biz Aleviyiz. Bütün Peygamberlerimizi çok severiz. Dünyanın okuduğu bu kitabı bizler de Alevi vatandaşlar olarak saygıyla karşılarız bizler de okuruz. Peygamber hepimizin peygamberi." diye konuştu. Yapılacak sınava katılmak isteyenleri teşvik ettiklerini anlatan Dede Akbulut, "Bizlerde de aydın gençler var. Onlar da katılmak isterlerse seve seve onaylarız.” şeklinde konuştu. 

    Damal Merkez Cemevi Dedesi Ali Ekber Eren de Hazreti Peygamberin Allah'ın elçisi olduğunu anlatarak, "Peygamberimizin hayatı, herkesin okuyup öğrenmesi gereken bir şeydir." dedi. Fethullah Gülen Hocaefendi'ye yönelik yakışıksız sözlere de tepki gösteren Dede Erene, "Bir kanaat önderi, İslamiyete hizmet eden bir insana böyle sözler söylenmesini yakıştıramıyoruz. Alevilik inancında olduğu gibi 'İncinsen de incitme' sözünü hatırlatıyorum herkese." diye konuştu. 

    Ankara'daki 'Cami-cemevi yan yana' projesini de desteklediklerini ifade eden Eren, yurt dışındaki Türk okullarını kapatma girişimlerini de eleştirdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×