Alanya’da üniversiteli öğrencilere iş garantili fuar

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Alanya İşletme Fakültesi'nin 6. İstihdam Fuarı’nda 50 otel stant kurdu.

Alanya’da üniversiteli öğrencilere iş garantili fuar
10 Mart 2014 Pazartesi 16:48

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Alanya İşletme Fakültesi'nin 6. İstihdam Fuarı’nda 50 otel stant kurdu. Kurulan stantlarda otel yöneticileri Alanya’da bulunan fakülte ve meslek yüksekokullarındaki öğrencilerle iş görüşmeleri yaptı.

Antalya'nın Alanya ilçesinde AÜ'ye bağlı İşletme, Mühendislik ve Eğitim Fakültesi ile Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Meslek Yüksekokulu'ndan yaklaşık 4 bin 500 öğrenci iş başvurusunda bulundu. Bir gün süren fuarda işletmelerin iş başvuru formlarını dolduran öğrencilere yiyecek ve içecek ikramları yapıldı. Fuarın açılışında konuşan AÜ Alanya İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Güngör, Alanya'da bulunan fakülte ve meslek yüksekokulu öğrencilerine iş garantisi verdiklerini söyledi. Bu yıl çevre illerdeki üniversitelerin öğrencilerini de fuara davet ettiklerini belirten Prof. Dr. Güngör, "Çevre ilçelerden de davetlilerimiz var. Böylece büyük bir organizasyon düzenlemiş olduk. Alanya’da 4 bin 500’den fazla öğrencimiz oldu. Geçen yıl 20 işletme stant açmıştı. Bu yıl 50 işletme katıldı. Gelecek yıl daha büyük bir organizasyon yapmayı düşünüyoruz." dedi.

İşletme Fakültesi’ne 31 ülkeden yabancı öğrencileri bulunduğunu dile getiren Prof. Dr. Güngör, "Dünyanın tüm ülkelerinden öğrencilerimiz olmasını istiyoruz. Bu konuda hazırlıklarımızı yaptık. Bunu önümüzdeki yıllarda çok daha iyi yapacağız. Var olan öğrenci kadrosuna daha çok öğrenci sayısı ekleyeceğiz. Amacımız burada fakülteler oluşturmak ve sektörel katkı sağlamak." açıklamasında bulundu.

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ise sektörel bazda en önemli istihdam kaynağının üniversiteler olduğuna işaret etti. Üniversitelerin bu görevi en iyi şekilde yerine getirdiğini anlatan Başkan Şahin, "Onları iş hayatına hazırlamak ve sektörle buluşturmak için böylesine güzel bir organizasyona imza atılıyor. Emeği geçenlere teşekkür ederim." diye konuştu.

Kaymakam Erhan Özdemir de dünyadaki işsizlik oranının yüzde 10 civarında olduğuna dikkati çekti. Fuarın önemine değinen Özdemir, "Bu nedenle istihdam fuarını önemsiyorum. Öğrencilerimizle sektör temsilcilerimizi buluşturan bu fuarın okulumuzun tanıtımına da katkı sağlayacağını düşünüyorum. Bu fuarın uluslararası bir çizgi yakalayarak devam etmesi gerekir." şeklinde konuştu. CİHAN

Alanya’da üniversiteli öğrencilere iş garantili fuar


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×