Ağrı’da üniversite adayları için danışma merkezleri kuruldu

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, YGS ve LYS sonrasında sınavı kazanan öğrencilerin sağlıklı üniversite tercihi yapmalarına katkıda bulunmak amacıyla il merkezi ve ilçelerde tercih masaları oluşturdu. İl Milli Eğitim Müdürü Hatem...

Ağrı’da üniversite adayları için danışma merkezleri kuruldu
04 Temmuz 2014 Cuma 20:08

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, YGS ve LYS sonrasında sınavı kazanan öğrencilerin sağlıklı üniversite tercihi yapmalarına katkıda bulunmak amacıyla il merkezi ve ilçelerde tercih masaları oluşturdu.

İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, üniversite sınavlarını kazanan öğrencileri tercih sürecinde de yalnız bırakmıyor. Hatem Dursun’un talimatıyla il merkezinde bulunan Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Naci Gökçe Anadolu Lisesi, Ağrı Anadolu Lisesi ve ilçelerde üniversite sınavını kazanan öğrencilere üniversite tercihi konusunda yardımda bulunmak amacıyla tercih masaları oluşturuldu.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kutbeddin Kaya sorumluluğunda, rehber öğretmenlerin görev yapacağı tercih masalarının, 7-17 Temmuz tarihleri arası, mesai saatlerinde hizmet vereceği belirtilerek, “Rehber öğretmenler, tercihte bulunacak öğrencilere istek, kabiliyetleri ve yerleştirme puanları doğrultusunda en iyi tercihte bulunmaları noktasında danışmanlık hizmeti sunacaklar. Tercih masaları, ayrıca Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavına giren ve mezun olabilecek öğrencilere tercih ve yerleştirme işlemlerinde yardımcı olacak.” denildi.

YGS ve LYS’den iyi bir puan almak kadar doğru yönlendirme ve doğru tercih yapmanın da önemli olduğunu söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Hatem Dursun, “Doğru tercih, doğru üniversite, doğru meslek; akabinde etkili kaynak kullanımı ve üretken, faydalı, mutlu birey demektir. Neticede ülkemiz nitelikli, işinin ehli çalışanlarla zirve yarışına emin adımlarla devam edecektir. Gelişmiş ülkeler arasındaki yerini daha erken alacaktır. Bu durumda tercih merkezlerini önemsiyoruz. Öğrencilerimizin tercihlerine son şeklini vermeden önce mutlaka uzmanlarımızdan yardım almalarını öneriyoruz. Böylece milli servet heba olmayacak, emekler de boşa gitmemiş olacaktır. Hedefimiz; sevdiği işi yapan, kendine ve topluma faydalı olan bireyler yetiştirmektir. Onun için tercih merkezlerimizden yardım alınmasını, geleceğe adım atarken hata yapılmamasını önemsiyoruz.” dedi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×