Adil Öksüz'ün kullandığı araç FETÖ'ye ait çıktı

Adil Öksüz'ün kaçarken kullandığı daha sonra da terk ettiği araç Kaynak Holding'e ait çıktı

Adil Öksüz'ün kullandığı araç FETÖ'ye ait çıktı
17 Ağustos 2016 Çarşamba 12:37

Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Okumuş, darbe girişiminde Akıncı Üssü civarında yakalanan ve serbest bırakıldıktan sonra kayıplara karışan Adil Öksüz'ün kullandığı 'SIR' plakalı aracın, Kaynak Holding bünyesinde faaliyet gösteren Gurmet AŞ'denalındığını açıkladı. Öksüz ayrıca Gurmet AŞ'ye ait olan Çamlıca'daki bir villada uzun süre yaşamış. İki yeğeni bu firmada çalışmış.

Kayyuma devredilen Kaynak Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı İmran Okumuş, FETÖ'nün yönetim piramidinde yer alan Mustafa Özcan, Naci Tosun ve Adil Öksüz'ün, Kaynak Holding ile doğrudan irtibatlı olduklarını ve tüm hainliklerde bu isimlerin varlıklarına rastlandığını kaydetti. Mustafa Özcan'ın özellikle sağlık sektörü başta olmak üzere ekonomik alanda faaliyet gösteren tüm yapıların oluşmasında rol aldığını dile getiren Okumuş, Özcan'ın yanı sıra firmaların kuruluş ekibinde yer alanların Ali Akbulut, Muzaffer Durmuşoğlu, Naci Tosun, Ali Katırcıoğlu gibi isimlerin de firmaların yönetim kurulunda bulunduklarının altını çizdi.

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Ankara'daki Akıncı Üssü'nde gözaltına alındıktan sonra salıverilen FETÖ'nün "hava kuvvetleri imamı" olduğu ileri sürülen Adil Öksüz'e dair de çarpıcı bilgiler paylaşan Okumuş, Öksüz'ün kullandığı 49 rakamıyla başlayan "SIR" plakalı aracın Kaynak Holding bünyesinde faaliyet gösteren bir firmanın imkanlarıyla satın alındığını açıkladı.

Okumuş, "Yönetimine atandığım Gurmet AŞ'den satış yapılmış. Öksüz, Gurmet AŞ'ye ait olan Çamlıca'da bir villada uzun süre yaşamış. O villanın tapusu Gurmet AŞ'ye aittir. Öksüz'ün iki yeğeni de uzun süre Gurmet'te çalışmışlar. Yeğeninin biri işe gelmeden uzun süre ücret almış, diğeri de biz atanmadan 5 gün önce işten ayrılmış. Bunlar için 'paralel' nitelemesi çok hafif kalıyor. Bunlar paralel üstü, tarifi olmayan değişik yaratıklardır" görüşlerini dile getirdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×