Adil Öksüz gözaltında 3 kez telefonla görüşmüş

Darbe girişiminin en çok aranan isimlerinden Adil Öksüz gözaltındayken 3 kez telefon görüşmesi yapmış

Adil Öksüz gözaltında 3 kez telefonla görüşmüş
24 Eylül 2016 Cumartesi 09:47

Darbe girişiminin ardından Akıncılar Üssü yakınlarında yakalanan, FETÖ’nün Hava Kuvvetleri İmamı  olduğu belirtilen Adil Öksüz’ün, Kazan İlçe Jandarma Komutanlığında gözaltında bulunduğu sırada cep telefonunu kullanabildiği, görüşmeler yaptığı ortaya çıktı. Öksüz’ün gözaltında bulunduğu 17 Temmuz günü 3 tane telefon görüşmesi yaptığı Atatürk Araştırma Merkezi Bilimsel Çalışmalar Müdürü Hasan Balcı tutuklandı.

FETÖ’nün Hava Kuvvetleri İmamı olduğu iddia edilen Adil Öksüz, darbe girişiminin sabahı 16 Temmuz günü sabah saatlerinde darbenin yönetildiği merkezlerden biri olan Akıncılar Hava Üssü'nde yakalanarak, Kazan İlçe Jandarma Komutanlığına götürüldü. Dosyadaki bilgilere göre Öksüz, 18 Temmuz günü savcılık ve hakimlik sorgusu için Ankara Batı Adliyesine sevk edildi. 

Öksüz, serbest kaldıktan sonra kayıplara karışmasıyla ilgili olarak başlatılan soruşturmada çarpıcı bilgilere ulaşıldı. Öksüz’ün, gözaltında bulunduğu 17 Temmuz günü kendisine ait cep telefonuyla saat 15.15, 15.20 ve 15.25’te Atatürk Araştırma Merkezi Bilimsel Çalışmalar Müdürü Hasan Balcı ile telefon görüşmeleri yaptığı belirlendi.

Balcı, savcılıkta Adil Öksüz'ü tanımadığını, telefon görüşmelerini kendisini tanımadığı bir numaradan arayan gözaltındaki astsubayın oğluyla yaptığını iddia etti. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×