Adana ve Mersin HDP binalarında patlamalar!

Adana ve Mersin HDP il teşkilat binalarında patlama yaşandı.

Adana ve Mersin HDP binalarında patlamalar!
18 Mayıs 2015 Pazartesi 10:22

ADANA ve Mersin'de HDP il ve ilçe başkanlıklarının bulunduğu binalarda aynı zamanda 2 patlama yaşandı. Adana'daki patlamada 3 kişi yaralandı.

Büyük Panik Yaşandı

Bugün saat 10.00 civarında Adana'nın Cemal Gürsel Caddesi'nde HDP İl Başkanlığı'nın bulunduğu işhanının  4'üncü katında yaşanan patlama, işyerlerinin yoğun olduğu semtte büyük panik etkisi yarattı. Dün gönderilen bir çiçek içerisine yerleştirildiği öne sürülen patlayıcının infilak etmesi ile birlikte büyük panik yaşandı. HDP Seyhan İlçe Başkanı'nın makam odasındaki patlamada ilçe eşbaşkanı Hüseyin Beyaz ile ESP eski il başkanı Sabahattin Pişkinbaş ve İbrahim Yakut yaralandı. Ardından, patlamaya bağlı küçük çaplı bir yangın çıktı. İhbar üzerine kısa sürede gelen itfaiyenin müdahalesi ile yangın kontrol altına alındı. Bölgeye sevk edilen devriye ve takviye polis ekipleri çevreyi kontrol altına aldı.

Mersin'deki Patlama

Aynı eş zamanda HDP Mersin İl Teşkilatı'nın bulunduğu binada şiddetli patlama yaşandı. Mersin Merkez Akdeniz İlçesi Çankaya Mahallesi 111 Sokak'taki Alanya İş Merkezi'nin 1'inci katında HDP Mersin İl Teşkilatı'nın bulunduğu iş merkezindeki şiddetli patlamanın sesi çevrede büyük korkuya sebep oldu. Patlama ardından iş merkezine gelen bazı HDP'liler polise tepki göstererek olayın provokasyon olduğunu belirtti. Ölen ve yaralananın olmadığı patlama sonrası bölgeye çok sayıda polis gönderildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×