Adana İnşaat Fuarı’nda 8 tonluk kapı görenleri şaşırtıyor

Tüyap Adana Fuarcılık tarafından bu yıl sekizinci kez düzenlenen Adana İnşaat Fuarı kapılarını ziyaretçilere açtı.

Adana İnşaat Fuarı’nda 8 tonluk kapı görenleri şaşırtıyor
13 Şubat 2014 Perşembe 15:13

Tüyap Adana Fuarcılık tarafından bu yıl sekizinci kez düzenlenen Adana İnşaat Fuarı kapılarını ziyaretçilere açtı. Fuarın en dikkat çekici yapılarından biri ise, demir ile sanatın birleştiği dev demir kapının bulunduğu stant.

Her geçen yıl büyüyerek devam eden Adana İnşaat Fuarı bu yıl da birbirinden ilginç stantlarıyla ve ürün çeşitliliği ile bölgenin sektördeki en büyük etkinliği olma özelliğini sürdürüyor. Tüm çizimlerinin kara kalem ile ele alındığı, hayal gücü ile tasarlanan bu dev sanat eserleri ateş ve çekiç ile geleneksel el yöntemleri ile şekillendiriliyor. 8.5 metre yüksekliğe ve 5.5 metre genişliğe sahip kapı tam 8 ton ağırlığında.

Adana İnşaat Fuarı için özel olarak getirilen kapının kurulumunda kendisi gibi dev vinçler kullanıldı ve kurulumu bir hafta sürdü. Adana'da ve bölgede benzeri olmayan bu yapı genelde cami ve kiliselerde kullanılmakta. Yurt dışında özellikle Dubai ve Azerbaycan ile çalışan firma, icra ettiği sanat,el işçiliği ve kalite konusunda tüm dünyada en iyiler arasında yer alıyor.

Özellikle kişiyi anlatan çalışmalar konusunda titizlikle çalışan ustalar, uzun yıllardır sürdürdükleri dede mesleğinin gelecek nesillere aktarılması için de çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu ve benzeri birbirinden farklı binlerce ürünün bulunduğu Adana İnşaat Fuarı, 16 Şubat tarihine kadar 10.00 - 19.00 saatleri arasında Tüyap Adana Fuar Merkezinde ziyaret edilebilir.
CİHAN

Adana İnşaat Fuarı’nda 8 tonluk kapı görenleri şaşırtıyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×