50 Kişi Hastanelik Oldu

'Net bilgiler elde edebileceğiz'

50 Kişi Hastanelik Oldu
23 Aralık 2013 Pazartesi 23:10

MUĞLA’nın Marmaris İlçesi’nde mide bulantısı ve kusma şikayetiyle hastaneye kaldırılan 50 kişiye gıda zehirlenmesi teşhisi konuldu. Aynı yemek şirketiyle anlaşmalı işyerlerinde çalıştıkları öğrenilen kişilerin öğlen yemeğinde yedikleri tavuktan zehirlenmiş olabilecekleri ileri sürüldü.

Bugün saat 17.00 sıralarında, kusma, mide bulantısı şikayetiyle Marmaris Devlet Hastanesi’ne bir saat içinde 50 kişi başvurdu. Yapılan muayene sonucu gıda zehirlenmesi teşhisi konulan 50 kişiye, serum takıldı. Farklı işletmelerde çalışan 50 kişinin, öğlen yemeğinde, aynı yemek firması tarafından verilen çorba, tavuk, pilav ve salatadan oluşan tabldottan yedikleri öğrenildi. Marmaris İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Marmaris İlçe Toplum Sağlığı yetkilileri tarafından incelenmek üzere işyerlerinden ve yemek fabrikasından yemek örnekleri alındı.

Marmaris İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Töreyenler konuyla ilgili yaptığı açıklamada, hastaneye kaldırılanlar arasında durumu ağır olan kimse bulunmamasının sevindirici olduğunu belirterek, “Tedavi süreçleri yoğun bir şekilde devam ediyor. Ancak ilerleyen saatlerde bu şikayetlerle hastaneye başvuranların sayısı artış gösterebilir. Şu an için hangi nedenle zehirlenmelerin yaşandığı konusunda net bir bilgimiz yok. Arkadaşlarımız araştırmaya devam ediyor. İlerleyen zaman içerisinde daha net bilgiler elde edebileceğiz” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×